केन्द्रीय संस्करण
फोटोफिचर

इन्द्रसरोवरमा जलयात्राको आनन्द, तस्विरमा हेर्नुहोस्

person explore access_timeमंसिर ५, २०७७ chat_bubble_outline0

 

इन्द्रसरोवर गाउँपालिकामा अवस्थित ७ किमि लामो मानवनिर्मित इन्द्रसरोवर जलासय पछिल्लो समय आन्तरिक पर्यटकका लागि आकर्षणको केन्द्र बनेको छ । मार्खु र कुलेखानीबीचको गहिरो भागमा बाँध बाधेर सुरुङ्गबाट भीमफेदी ल्याई जलासयको पानीबाट जलविधुत उत्पादन गरिएको छ ।

जलासयमा जलविहार गर्न सक्ने व्यवस्था भएको छ । त्यही भएर जलाशय हेर्न तथा घुम्न आउने आन्तरिक पर्यटक बढ्दै गएका छन् । यो क्षेत्र माछा पालनको लागि पनि प्रसिद्ध छ । काठमाडौंबाट मोटरसाइकल वा गाडीमा करिब दुई घन्टामा नै पुग्न सकिने भएका हुनाले जलयात्रा तथा पिक्निकका लागि धेरै जना त्यहाँ पुग्ने गरेका छन् ।

मार्खु र कुलेखानी गाविस अन्तर्गत गहिरो खोंचमा बाँध बाँधेर नदीनालाको पानी सङ्कलन गरी सञ्चालन भएको कुलेखानी जलविद्युत परियोजनाको जलाशय आफैमा एक नौलो नमुना हो । ७ किमि क्षेत्रफलमा फैलिएको मानव निर्मित इन्द्रसरोवर एसियामा नै पहिलो मानिन्छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.