केन्द्रीय संस्करण

अत्यधिक तौल कम गर्न खाली पेटमा गरिने यी ४ उपाय

person explore access_timeमंसिर ६, २०७७ chat_bubble_outline0

एजेन्सी – तौल कम गर्नु सजिलो छैन । तर शरीरमा अनावश्यक मासु लाग्नबाट बच्न भने सही खाना र नियमित व्यायाम गर्नु अत्यन्तै आवश्यक छ । तर, केही आयुर्वेदिक सुपर फुडले तीव्र गतिमा तौल कम गर्न मद्दत गर्ने र शरीरमा टोक्सिनको मात्रा कम गराउने बताइन्छ । 

कागती र घ्यूसँग तातो पानी
पेरिस्ट्याल्सिसलाई सुधार्नका लागि घ्यू र कागतीका साथसाथै २०० मिलीलिटर तातो पानी सेवन गर्नुपर्छ । कब्जियतको समस्या भएमा र पाचन प्रणालीमा खराबी आएमा यो उपायले निकै मद्दत गर्छ । 

पाचक चिया
आजभोलि बजारमा विभिन्न प्रकारका आयुर्वेदिक चिया पाइन्छ । तर, घरमा नै चिया तयार गर्दा निकै फाइदाजनक हुन्छ । त्यसको लागि एक चम्चा जिरा, एक चम्चा सौँप, एक चम्चा धनिया, एउटा अलैँची र थोरै अजवाइनलाई ५० मिलिलिटर पानीमा आधा हुँदासम्म उमाल्ने र खाली पेटमा उक्त तयार भएको पानी पिउने गर्दा छिटो तौल कम हुन्छ । 

मेटाबोलिज्म चिया
मेटाबोलिज्म चियाका लागि दालचिनी, इलाइची, ल्वाङ, अदुवा, खुर्सानी, बेसार, स्टार ऐनिज जस्ता कुराहरुको मिश्रण गर्ने र सबै सामाग्रीलाई ५०० मिलीलिटर पानीमा उमाल्ने र त्यसलाई आधा हुँदासम्म उमाल्ने । यसको स्वाद बढाउन लागि कागती पनि मिसाउन सकिन्छ । यो चिया पिउँदा शरीरमा गर्मी र मेटाबोलिज्म ठिक हुन मद्दत पुग्छ । 

काँचो फलफूल
हर्बल चिया पिएपछि काँचो फलफूल खाने गर्नुपर्छ । यसको लागि रातो वा हरियो स्याउ, चेरी, स्ट्रबेरी, ल्ब्याकबेरी, अमला, भुँइकटहर, आधा पाकेको केरा , अनार आदि फलफूल स्वास्थ्यका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ । यी फलफूलले शरीरमा पानीको अवरोध कम गर्नुका साथै जोर्नी र छालामा कोलेजनलाई बलियो बनाउँछ साथै तौल पनि घटाउन पनि मद्दत गर्छ । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.