केन्द्रीय संस्करण

अर्थमन्त्री पौडेलको संसद विकास कोषको रकम स्वास्थ्य क्षेत्रमा खर्च

person explore access_timeमंसिर १४, २०७७ chat_bubble_outline0

रुपन्देही क्षेत्र नम्बर २ का सांसद तथ संघीय अर्थमन्त्री विष्णु पौडेलले यो वर्षको संसद विकास कोषको सबै बजेट स्वास्थ्य क्षेत्रमा लगाएका छन् ।

कोरोना महामारीले स्वास्थ्य क्षेत्रमा लगानी गनुपर्ने आवश्यकता देखिएपछि पौडेलले संसद विकास कोषको चार करोड रकम स्वास्थ्य क्षेत्रमा लगाएका हुन् ।

गत वर्ष संसद विकास कोषको सबै रकम शिक्षा क्षेत्रमा लगानी गरेका  पौडेलले यो वर्ष भने ४ करोड रुपयाँ स्वास्थ्य क्षेत्रमा लगाएको मन्त्रीका स्वकीय सचिव यमराज पाण्डेयले जानकारी दिए । 

विनियोजन गरिएको बजेट अनुसार रूपन्देहीको शंकरनगर स्वास्थ्य चौकी पूर्वाधार निर्माण एवम् सुदृढीकरण कार्यक्रम अन्तर्गत तिलोत्तमा नगरपालिका वडा नं. २ लाई १ करोड र पदमपाणि योग तथा प्राकृतिक चिकित्सा केन्द्र सुदृढीकरण कार्यक्रम अन्तर्गत  सैनामैना नगरपालिका वडा नम्बर एकलाई पनि १ करोड छुट्याइएको छ ।

त्यस्तै लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा रोटरी क्लब अफ बुटवलसँगको सहकार्यमा क्यान्सर स्क्रिनिङ तथा सेन्टर स्थापना तथा सन्चालन गर्न बुटवल उपमहानगरपालिका वडा नं. ९ लाई ५० लाख, शहरी स्वास्थ्य केन्द्र पूर्वाधार निर्माण तथा स्तरोन्नति कार्यक्रम अन्तर्गत बुटवल उपमहानगरपालिका वडा नं. १२ लाई १ करोड ५० लाख छुट्याइएको जनाइएको छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.