ad
x

शक्तिको लागि भिटामीन सी

person explore access_timeपुस ३, २०७७ chat_bubble_outline0

 


   हाम्रो शरीरका लागि अत्यावश्यक तत्त्वहरुमध्येका एक भिटामीन सी पनि हो । तर  हामीमध्ये अधिकांशले दैनिक रुपमा शरीरलाई चाहिने भिटामीन सीको आवश्यक मात्रा समेत लिँदैनौं ।भिटामीनहरुमध्ये सर्वोत्तम र अत्यावश्यक मानिने भिटामीन सीका विभिन्न फाइदाहरु हुन्छन् । तीमध्येका एक प्रमुख फाइदा यसले  खानेकुरामार्फत हामीले प्राप्त गरेको पोषणलाई शक्तिमा बदल्नका लागि समेत महत्वपूर्ण योगदान दिने गर्छ ।त्यसैले, हाम्रो शरीरमा शक्तिको मात्रा निरन्तर उच्च राख्नको लागि दैनिक पर्याप्त मात्रामा भिटामीन सी पाइने खानेकुराहरु खाने गर्नुपर्छ । अमला, अम्बा, सुन्तला, कागतीलगायतका अमिलो फलफूलहरु भिटामीन सीको प्रमुख स्रोत हो । तर साथसाथै, भेंडे खुर्सानी (Capsicum), उमारिएको मुंग दाल, बन्दाकोपीमा पनि प्राकृतिक रुपमा नै उच्च मात्रामा भिटामीन सी पाइन्छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।