शक्तिको लागि भिटामीन सी

person explore access_timeपुस ३, २०७७ chat_bubble_outline0

 


   

हाम्रो शरीरका लागि अत्यावश्यक तत्त्वहरुमध्येका एक भिटामीन सी पनि हो । तर  हामीमध्ये अधिकांशले दैनिक रुपमा शरीरलाई चाहिने भिटामीन सीको आवश्यक मात्रा समेत लिँदैनौं ।

भिटामीनहरुमध्ये सर्वोत्तम र अत्यावश्यक मानिने भिटामीन सीका विभिन्न फाइदाहरु हुन्छन् । तीमध्येका एक प्रमुख फाइदा यसले  खानेकुरामार्फत हामीले प्राप्त गरेको पोषणलाई शक्तिमा बदल्नका लागि समेत महत्वपूर्ण योगदान दिने गर्छ ।

त्यसैले, हाम्रो शरीरमा शक्तिको मात्रा निरन्तर उच्च राख्नको लागि दैनिक पर्याप्त मात्रामा भिटामीन सी पाइने खानेकुराहरु खाने गर्नुपर्छ । अमला, अम्बा, सुन्तला, कागतीलगायतका अमिलो फलफूलहरु भिटामीन सीको प्रमुख स्रोत हो । तर साथसाथै, भेंडे खुर्सानी (Capsicum), उमारिएको मुंग दाल, बन्दाकोपीमा पनि प्राकृतिक रुपमा नै उच्च मात्रामा भिटामीन सी पाइन्छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।