डन्डीफोर र कपालको चाँया हटाउन केराको बोक्रा

person explore access_timeपुस ७, २०७७ chat_bubble_outline0

एजेन्सी – केरा फलफूलको राजा हो । केरा सबैलाई मनपर्ने फल हो । केरामा भिटामिन, क्याल्शियम, प्रोटिन, आइरन, एन्टिअक्सिडेन्ट जस्ता तत्वहरु पाइन्छ । केरामा पाइने यी नै तत्वहरुका कारण यो फल खाने गरिन्छ । तर केराको बोक्रा फाल्ने गरिन्छ । तर केराको बोक्राका पनि कयौँ फाइदाहरु छ । बोक्रालाई विभिन्न तरिकाले कपाल र अनुहारमा लगाउँदा विभिन्न समस्याबाट छुटकारा पाउन सकिन्छ ।


एक्नी कम गर्न 
पाकेको केराको बोक्राको पेस्ट बनाउने र त्यसमा एक चम्चा महमा थोरै कागतीको रस मिसा एर अनुहारमा भएको एक्नीमा लगाउने र १५ मिनेटपछि पखाल्ने । हप्तामा दुईपटक यसरी लगाउँदा अनुहार सफा हुँदै जान्छ । डार्क सर्कल कम गर्न 
एउटा केराको बोक्रालाई ब्लेन्डरमा पिसेर पेस्ट बनाउने । र त्यसमा २ टेबलचम्चा घ्युकुमारी मिसाउने र त्यो पेस्टलाई आँखाको तल र माथि लगाएर ५ देखि १० मिनेटसम्म राख्ने र सुख्खा हुन छोडिदिने र पानीले पखाल्ने गर्दा आँखाको डार्क सर्कल कम हुँदै जान्छ । दागधब्बा
अनुहारमा भएको दागधब्बा हटाउन केराको बोक्राको पेस्ट तयार गर्ने र त्यसमा एक चम्चा मह मिसाएर हातले हल्का मसाज गर्ने । यसरी लगातार केही दिन लगाउँदा अनुहारको दागधब्बा हराउँदै जान्छ । 

चाँया
केराको बोक्राको पेस्ट कपालको जरामा लगाउने गर्दा चाँया हटाउन मद्दत गर्छ । केराको बोक्राको भित्रि भाग, १ चम्चा दही, २ चम्चा नरिवलको दूध, गुलाब जल मिसाएर कपालको जरामा लगाएर मसाज गर्ने र ३० मिनेट लगाएर छोड्ने र त्यसलाई पानीले पखाल्ने गर्दा चाँया कम हुँदै जान्छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।