केन्द्रीय संस्करण
फोटोफिचर

देशकै राजधानीको दृश्य : अस्पतालमा बेड भरियो, पेटीमा राखेर उपचार

person explore access_timeबैशाख २४, २०७८ chat_bubble_outline0

काठमाडौं महाराजगन्जस्थित त्रिभूवन विश्वविद्यालय शिक्षण अस्पतालमा बेड प्याक भएपछि बाहिरै राखेर बिरामीको उपचार गर्न थालिएको छ । अस्पतालबाहिरै अक्सिजनको व्यवस्थासहित गम्भीर बिरामीको उपचार गर्न थालिएको हो । 

अस्पताल हातामा भेटिएका लिलाराम तिवारीले गत सातादेखि नै अस्पतालमा बेड पाउन मुस्किल रहेको बताए । ‘मेरी श्रीमतीलाई यहीँ भर्ना गरेको छु, लिएर आएको एक हप्ता भयो । सुरुमा ८–९ घण्टा  बाहिरै बेडमा राखेर अक्सिजन दिइयो, त्यसपछि बल्ल बेड पाइयो,’ उनले भने,‘डाक्टरले लेखेको औषधी रेम्डेसिभिर पाइँदै पाइँदैन । त्यसको दुई डोज ४२ सयमा पाइने रहेछ । बल्लतल्ल चार दिनअघि एक डोज किनेँ, भोलिपल्ट आउनु अर्को डोज लिन भनेको थियो, औषधी पसलमा पाइएन । १६ हजार तिरेर ब्ल्याकमा किन्नुस् भन्ने अफर पनि आएको थियो, मैले किनिनँ  ।’ 

बिरामीको चापका कारण सरल स्वास्थ प्रवाह गराउने अस्पतालको प्रयास पनि असफल भइरहेको उनले बताए । ‘अस्पतालले व्यवस्थापन गर्न खोजेकै जस्तो देखिन्छ । तर, के गर्ने यहाँ चाप ठूलो छ, इमर्जेन्सीमा बेड प्याक छ,’ उनले भने । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.