शनिबार, ०८ वैशाख २०८१
ताजा लोकप्रिय

प्रदेश १ : सरकारको नीति तथा कार्यक्रम बहुमतले पारित

आइतबार, ३० जेठ २०७८, १९ : ०१
आइतबार, ३० जेठ २०७८

प्रदेश १ प्रदेशसभाको आइतबार बसेको बैठकले आगामी आर्थिक वर्षका लागि सरकारले ल्याएको नीति तथा कार्यक्रम पारित गरेको छ । नीति तथा कार्यक्रम पारित भएसँगै प्रदेश सरकारलाई आगामी आर्थिक वर्षको आय व्ययको अनुमानित विवरण बजेट ल्याउने बाटो खुला भएको छ ।

उपसभामुख सरस्वती पोखरेलले नीति तथा कार्यक्रम बहुमतले पारित भएको घोषणा गरिन् । सत्तारुढ एमाले (खनाल–नेपाल) पक्षको साथ पाएपछि नीति तथा कार्यक्रम बहुमतले पारित भएको हो । योसँगै तत्कालका लागि सरकार अप्ठेरोमा पर्ने अवस्था टरेर गएको छ । 

प्रदेशसभामा सत्ताधारी दल एमालेको एकल सरकार रहेको छ । एमालेको ५१,(१८ खनाल–नेपाल)  काँग्रेसका २१, माओवादी केन्द्र १५, संघीय समाजवादीका ३ तथा राप्रपा र लोकतान्त्रिक मञ्चको एक–एक जना सांसद छन् । प्रदेश सरकारहरुले असार १ गते आगामी आर्थिक वर्षको बजेट सार्वजनिक गर्नुपर्ने संवैधानिक व्यवस्था  छ  ।

नीति तथा कार्यक्रम निर्णयार्थ बैठकमा पेस गर्नुअघि मुख्यमन्त्री शेरधन राईले छलफलमा उठेका प्रश्नको जवाफ दिएका थिए । प्रतिपक्ष दल जनता समाजवादी पार्टीका संसदीय दलका नेता जयराम यादवले गर्नुभएको संशोधन प्रस्ताव फिर्ता लिएका छन् । विपक्षी दल नेपाली काँग्रेस, माओवादी केन्द्रका तर्फबाट नीति तथा कार्यक्रममाथि परेका संशोधन भने खारेजी भएको छ । बैठकमा निर्णयार्थ प्रस्तुत संशोधन बहुमतले अस्वीकृत गरेपछि खारेज भएको हो ।

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकको बारेमा

रातोपाटी संवाददाता
रातोपाटी संवाददाता

‘सबैको, सबैभन्दा राम्रो’ रातोपाटी डटकम। 

लेखकबाट थप