केन्द्रीय संस्करण

बुद्धिचाल संघका पूर्व अध्यक्ष जोशीको निधन

person explore access_timeजेठ ३१, २०७८ chat_bubble_outline0

नेपाल बुद्धिचाल संघका पूर्व अध्यक्ष तथा विश्व बुद्धिचाल महासंघका अनुसाशन आयोगका सदस्य राजेशहरि जोशीको आइतबार निधन भएको  छ । जोशीलाई हृदयघात भएपछि साँझ ७ बजे अस्पताल पुर्याइएको थियो, जहाँ चिकित्सकहरुले उनलाई मृत घोषित गरे । 
दुई कार्यकाल नेपाल बुद्धिचाल संघको अध्यक्ष रहँदा जोशीले बुद्धिचाल खेलको विकास र विस्तारमा महत्वपूर्ण कार्य गरेका थिए ।  ९÷१० जना रेटेड खेलाडीहरुमै सिमित नेपालले उनको कार्यकालमा ६०० को हाराहारीमा राष्ट्रिय तथा अन्तर्राष्ट्रिय रेटेड खेलाडी उत्पादन गरेको थियो । सन् २०१४ मा  नर्वेमा भएको फिडे काँग्रेसबाट उनी विश्व बुद्धिचाल महासंघको कार्य समिति सदस्य र अनुशासन आयोगको सदस्यमा निर्वाचित भएका थिए ।

सन् २०१८ मा जर्जियाको बतुमीमा भएको काँग्रेसबाट दोस्रो कार्यकालका लागि पुनः अनुसाशन आयोगमा निर्वाचित भएका थिए । उनी सन् २०१४ मा नेपाल, बंगलादेश, भुटान, माल्दिभ्स, पाकिस्तान र श्रीलंका सम्मिलित एसियन जोनल ३.२ को  अध्यक्ष पनि चुनिएका थिए । जोशी सहकारी अभियान्ताको रुपमा समेत परिचित थिए ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.