केन्द्रीय संस्करण
फाेटाेफिचर

सामान्य बन्न खोज्दै मेलम्ची बजार, तस्बिरमा हेर्नुहाेस्

person explore access_timeअसार ९, २०७८ chat_bubble_outline0

मेलम्चीमा बाढी आएको मंगलवार एक साता पुगेको छ । करिब २०० परिवार विस्थापित गरेको मेलम्चीको वितण्डा एक हप्तामा अलिक शान्त भएको छ । खोला अहिले बस्ती बाहिर पुगिसकेको भए पनि रौद्र रुप  देखाइ नै रहेको छ । कैयन घरका तलामा बालुवा छिरेको छ, ठूलो धनजनको क्षति भएको छ र सम्पर्क सञ्जालका साथै सडक सञ्जाल पनि टुटेको छ ।

गत मंगलवार आएको भेलसँगै सावित्री अधिकारीको सपना र सहारा पनि बगेको छ । मेलम्ची बजारमा रहेको आफ्नो माइतीघरमा बस्दै आएकी अधिकारीको सहारा रहेको माइती नै सकिएको छ । उनको माइतीघर अहिले बालुवाले भरिएको छ र अहिले उनी नजिकै रहेको स्कुलमा आश्रय लिइरहेकी छिन् ।

अधिकारीको जस्तै नियति भोग्ने अन्य ६० परिवार स्कुलमा शरण लिइरहेका छन् ।

 

मेलम्ची बजार बिस्तारै सामान्य बन्ने प्रयासमा रहेको छ । बालुवा, माटो ढुङ्गाले पुरेको आफ्नो घरबाट स्थानीयहरु आफ्नो सामान निकाल्ने प्रयत्नमा लागेका छन् । साथै खुला स्थानमा विस्थापितहरुलाई बस्नका लागि टेन्ट राख्ने काम सुरु भएको छ । स्थानीयले सावेल लगाएका औजार प्रयोग गर्दै पुरिएको घर खोस्रिँदै सामान निकाल्ने प्रयासमा लागिरहेका छन् भने नगरपालिकाले आवश्यकता अनुसार राहत सामग्री उपलब्ध गराउन थालेको छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.