काँग्रेस सांसदको प्रश्न– जबज दुनियाँको कुन कम्युनिस्ट पार्टीले स्वीकार गरेको छ ?

person explore access_timeसाउन १३, २०७८ chat_bubble_outline0

राष्ट्रियसभामा नेपाली काँग्रेसका सांसद जितेन्द्र नारायण देवले नेकपा एमालेका सांसदहरुलाई जनताको बहुदलीय जनवाद (जबज) दुनियाँको अन्य कुन मुलुकको कम्युनिस्ट पार्टीले स्वीकार गरेको छ भनेर प्रश्न गरेका छन् ।

राष्ट्रियसभाको बुधबार बसेको बैठकको विशेष समयमा उनले एमालेले अंगिकार गर्दै आएको जबज विश्वका कुनै पनि मुलुकमा नभएको तर्क गरे ।

प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेकपा एमालेका सांसदहरुले वर्तमान सरकार परमादेशबाट बनेको भन्दै विश्वको कुनै पनि मुलुकमा यसरी परमादेशबाट सरकार नबनेको टिप्पणी गरेपछि काँग्रेसका सांसद देवले जबजचाहिँ विश्वको कुन मुलुकका कम्युनिस्ट पार्टीले अंगिकार गरेका छन् भनेर प्रतिप्रश्न गरेका हुन् ।

उनले भने, ‘कहीँ दुनियाँमा नभएको जबज नेपालको कम्युनिस्ट पार्टीले स्वीकार गरेको छ, दुनियाँमा कहीँ यस्तो सिद्धान्त नभए पनि यहाँ अंगीकार भएको छ, त्यसैले परामादेशबाट सरकार बनेको अवस्था पनि दुनियाँमा कहीँ नभएर नेपालमा हुनु के अनौठो भयो ?’

उनले दुनियाँमा नभएका कुरा नेपालमा पनि हुन सक्दैन भन्न नमिल्ने तर्क गरे । उनले भने, ‘दुनियाँमा नभएको कुरा यहाँ हुन्छ, भयो ।’

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।