लुम्बिनी प्रदेशकी मन्त्री पाण्डे गम्भीर अस्वस्थ

person explore access_timeसाउन १३, २०७८ chat_bubble_outline0

लुम्बिनी प्रदेशकी उद्योग, वन तथा वातावरण मन्त्री कल्पना पाण्डे गम्भीर अस्वस्थ भएकी छन् । असार २३ गते लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पताल बुटवलमा कोभिसिल्डको दोश्रो डोज खोप लगाएकी उनी त्यसपछिका दिनमा स्वास्थ्य समस्या बढेपछि उपचारका लागि भैरहवास्थित भीम अस्पतालमा भर्ना भएकी थिइन् ।

त्यसपछि बुटवलको अस्पतालमा ल्याइएकी उनलाई त्यहाँ पनि उपचार सम्भव नभएपछि काठमाडौं लगिएको हो । हाल उनको नर्भिक अस्पतालमा उपचार भइरहेको बताइएको छ । कोभिसिल्ड खोप लगाएपछि कमजोर हुँदै गएकी उनका दुबै खुट्टा नचल्ने र शरीर शिथिल अवस्थामा पुगेको हो ।

चिकित्सकहरुले पाण्डेलाई न्युरो सम्बन्धी रोग लागेको र कोभिड खोप लगाएपछि त्यो रोग अलि छिटो देखिएको आशंका गरेको उनका श्रीमान् नवराज लम्सालले रातोपाटीलाई बताए । शरीर शिथिल हुनेक्रम बढेर अहिले कम्मरसम्म पुगेको र श्वास प्रश्वासमा समेत समस्या भई बोल्न नमिल्ने अवस्थामा पुगेको उनको भनाइ छ ।

चिकित्सकहरूका अनुसार उनमा भाइरसका कारण हुने समस्या देखिएको छ । शरीर प्यारालाइसिस हुन नदिन र फोक्सो, मुटुजस्ता अंग जोगाउनका लागि विशेष सुई प्रयोग गर्ने गरिएको छ । चिकित्सकहरुले उनको उपचारमा लामो समय लाग्न सक्ने जनाएको परिवारले बताएका छन् । सरकारमा सामेल भए पनि उनको उपचारका लागि प्रदेश सरकारले हालसम्म कुनै सहयोग नगरेको परिवारजनको गुनासो छ ।

पाण्डे जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) नेपालको ठाकुर पक्षबाट गत वैशाख १९ गते प्रदेश सरकारमा सामेल भएकी थिइन् । मन्त्री भएलगत्तै उपेन्द्र यादव पक्षको कारवाहीमा परेकी उनीसहित जसपाका सांसद सर्वोच्च अदालतको अन्तरिम आदेशबाट पुनर्बहाली भएका हुन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।