कर्णालीमा कोरोना संक्रमितको संख्या ३० हजार नाघ्यो

जनस्वास्थ्यमा मापदण्डमा लापरबाही गर्दा संक्रमणदर बढ्दै

person explore access_timeसाउन १४, २०७८ chat_bubble_outline0

कर्णालीमा कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को संक्रमण पुन्ः उकालो लागेको छ । बिहीबार प्रदेशमा  १ सय २५ जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमण पुष्टि भएको छ।  जुन वितेको एक महिनाको तुलनामा एकदमै धेरै हो ।  २०३ जनामा गरिएको आरटी–पीसिआर विधिबाटको कोरोना परीक्षणका क्रममा ९० जना र  १२० जनामा गरिएको एन्टिजेन विधिबाट गरिएको परीक्षणका क्रममा ३५ जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमण पुष्टि भएको हो । 

केही समयअघि सम्म संक्रमणदर निकै कमी आएपनि पछिल्लो केही सातादेखि पुनः संक्रमणको ग्राफ उकालो लाग्दो छ ।  प्रदेशमा कोरोना परीक्षणको दायरलाई जति बढायो उतिनै संक्रमित थपिने गरेको पाइन्छ । यद्यपि, कर्णालीमा कोरोना परीक्षणको दायरलाई घटाइएको देखिन्छ ।

एन्टिजेन विधिको परीक्षणलाई तिव्रता दिएपनि आरटी–पीसिआर विधिको परीक्षणको दायरा घटाइएको देखिन्छ ।  बिहीबार सुर्खेतमा मात्रै ७५ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । जुन बुधबारको प्रदेशभरको तथ्याङ्क भन्दा धेरै हो । 

दोस्रो चरणको कोरोना सुरु भएको पहिलो महिना (वैशाख) मा कोरोनाको हटस्पोट बनेको सुर्खेतमा जेठ तेस्रो सातादेखि ओरालो लागेको थियो । तर, पछिल्लो समय जनस्वास्थ्यका मापदण्डमा लापरबाही गर्दा संक्रमणदर बढेको स्वास्थ्यकर्मीहरुले बताएका छन् । यस्तै बिहीबार  जुम्लामा १७, मुगुमा १०, जाजरकोटमा ९, कालिकोटमा ६, सल्यानमा ३, रुकुमपश्चिममा २, हुम्लामा २ र कालिकोटमा एक जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमण देखिएको छ । 

जुन जिल्लामा बढी व्यक्तिमा कोरोना परीक्षण गरियो त्यही जिल्लामा संक्रमण पनि बढ्ने गरेको देखिएको छ । प्रदेशमा कोरोना संक्रमण हुनेको संख्या ३० हजार १ २० पुगेको छ ।  यस्तै बिहीबार ७१ जनाले कोरोनालाई जितेर डिस्चार्ज भएका छन् । कुल संक्रमितमध्ये २८ हजार बढीले कोरोनालाई जितेर डिस्चार्ज भएका छन् ।

केही दिनअघि सम्म संक्रमण भई थपिने भन्दा डिस्चार्ज हुनेको संख्या धेरै हुने गरेको थियो । तर, पछिल्लो समय  थपिने क्रममा बृद्धि र डिस्चार्ज हुनेहरुको संख्यामा कमी आएको स्वास्थ्य सेवा निर्देशनालयका प्रमुख डाक्टर रविन खड्काले जानकारी दिए । 

हाल प्रदेशमा सक्रिय संक्रमितको संख्या ६८४ रहेको छ । यस्तै बिहीबार प्रदेशमा कारोना भाइरसको संक्रमणका कारण रुकुम पश्चिममा एक जनाको ज्यान भएको छ । योसँगै कोरोनाबाट कर्णालीमा ज्यान गुमाउनेको संख्या ३५१ पुगेको छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।