बालबालिकालाई लक्षित गरी तेश्रो लहरको तयारीमा लाग्न मन्त्री राईको निर्देशन

person explore access_timeसाउन १४, २०७८ chat_bubble_outline0

प्रदेश १ का सामाजिक विकास मन्त्री उषाकला राईले कोभिड–१९ को तेश्रो लहरको पूर्वतयारीमा जुट्न सम्बन्धित अधिकारीहरुलाई निर्देशन दिएकी छन् । उनले कोरोना संक्रमणको तेस्रो लहरमा बालबालिकालाई बढी असर पुग्न सक्ने विज्ञहरुको चेतावनीलाई ध्यानमा राख्दै बालबालिकाको उपचारका लागि अस्पतालमा छुट्टै वार्डको व्यवस्थापन गर्न निर्देशन दिएकी हुन् ।

कोभिड–१९ को सम्भावित तेश्रो लहरको पूर्व तयारी सम्बन्धमा आयोजना गरिएको भर्चुअल बैठकमा मन्त्री राईले हामी तयारी अवस्थामै थिएनौ भन्ने छुट नहुने गरी बालबालिकाको उपचारको तयारीमा जुट्न निर्देशन दिएकी छन् ।
मन्त्री राईले प्रत्येक जिल्लामा गठित डिसीसीएमसीले आफ्नो जिल्लाभित्रका सबै पालिकाहरुको अवस्था, आवश्यकता र तयारीसहित जिल्लाको समस्या, आवश्यकता पहिचान गरी सम्पूर्ण जानकारी र माग सामाजिक विकास मन्त्रालयमा तत्काल पेस गर्न पनि निर्देशन दिएकी छन् ।

सामाजिक विकास मन्त्रालयका सचिव कमलप्रसाद भट्टराईको अध्यक्षतामा भएको भर्चुअल बैठकमा स्वास्थ्य महाशाखा प्रमुख सागर प्रसाई, १४ वटै जिल्ला समन्वय समितिका प्रमुखहरु, सदरमुकामका पालिकाका प्रमुखहरु, प्रमुख जिल्ला अधिकारीहरु, अस्पताल र स्वास्थ्य कार्यालयका प्रमुखहरुको सहभागिता थियो ।

प्रदेश १ मा रहेका ठुला सरकारी अस्पतालले कोरोना संक्रमित बालबालिकाको उपचार व्यवस्थापनको तयारी फितलो भएको समाचार सार्वजनिक भएसँगै मन्त्री राईले आवश्यक तयारीका लागि निर्देशन दिएकी हुन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।