ad
x

भियाग्राको 'साइड इफेक्ट' : बान्ता हुने र कान सुन्नमा समस्या

person explore access_timeभदौ ५, २०७८ chat_bubble_outline0

शारीरिक सम्पर्कलाई सक्रिय बनाउन भियाग्रा जस्ता औषधिहरुको प्रयोग गर्ने गरिन्छ । यसले यौन क्षमता कमजोर भएका पुरुषहरुको यौन क्षमता बढाउँछ । चिकित्सकले कमजोर यौन क्षमता भएका पुरुषहरुलाई भियाग्रा खाने सल्लाह दिन्छन् । तर, चिकित्सकले भियाग्राको प्रयोग सुरक्षित मान्दैनन् । 


भियाग्राको प्रयोग गर्ने पुरुषहरुमा बाहिरोपनको समस्या आइरहेको छ । ब्रिटेनमा भियाग्रा प्रयोग गर्नेहरुले पछिल्ला पाँच वर्षमा धेरै प्रकारका समस्याहरु झेल्नुपरेको बताएका छन्  ।प्लेब्वाई बोस नामका एक चर्चित ह्युग हेफनरले एक पटक धेरैवटा भियाग्रा सेवन गरेका थिए जसको कारण उनमा बहिरोपना आएको थियो । सन् २०१७ मा ९१ वर्षको उमेरमा निधन भयो ।अन्य प्रयोगकर्ताहरुले उनीहरुको गोप्य अंगमा समस्या आएको बताए । उनीहरुले लामो समयसम्म पीडा महसुस गरेको बताए ।रिपोर्टका अनुसार जेनरिक भर्जन सिल्डेनाफिल र भियाग्रासँग जोडिएका ५४३ साइड इफेक्ट छन् । यो आंकडाका सन् २०१७ पछि पीरियडलाई कभर गर्छ । भियाग्रा लिनेहरुलाई बान्ता हुने, बेहोश हुने, पेट फुल्ने, कम्मर दुख्ने, कन्फ्युजन र स्मरणशक्ति घट्ने जस्ता साइड इफेक्ट देखिए । यसका साथै, अर्का एकजना प्रयोगकर्ताले आँखाको रोशनीमा समस्या परेको पनि बताए । यसको प्रयोगपछि शरीरका विभिन्न अंगमा निलो निलो दाग देखिन थाले । भियाग्राको मात्रा बढी भएमा अन्धोपना पनि आउने चिकित्सकले बताएका छन् । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।