ad
x

के तपाईंको जीवनबाट सेक्स गायब भइरहेको छ ?

person explore access_timeअसोज ३, २०७८ chat_bubble_outline0

यदि तपाईं घर, करियर, बच्चाको योजना गर्नुहुन्छ भने सेक्सको योजना किन बनाउनुहुन्न ?


एकै छत मुनी सँगै बस्दा यति तपाईं सेक्सलेस म्यारिजमा बस्नुहुन्छ भने यो खतराको घन्टी हो ।यदि एकजनाको यौनइच्छा बाहिर पूरा भइरहेको छ भने अर्को पार्टनर सेक्सलेज म्यारिज झेल्छन् ।यदि तपाईं पछिल्लो दुई वर्षदेखि यौनबिनाको वैवाहिक सम्बन्धमा हुनुहुन्छ भने तपाईंले साधारण यौनजीवनका लागि असाध्यै मिहिनेत गर्नुपर्ने हुन्छ । सुरुमा जोडीलाई थाहा नै हुँदैन कि उनीहरुको यौनबिनाको वैवाहिक सम्बन्ध कति खतरनाक हुनसक्छ  तर कतिपय अवस्थामा स्थिति यति मुश्किल हुन्छ कि निकै ढिला भइसक्छ ।भारतका हार्ट टु हार्ट काउन्सिलिङ सेन्टरका वरिष्ठ कन्सलिटङ रिलेशनशिप काउन्सलर प्राध्यापक डाक्टर राजन भोसले सेक्सलेस म्यारिजका तीन प्रमुख कारण बताउँछन् ।उनका अनुसार यसमा सबैभन्दा प्रमुख भनेको समयको कमी हो । ‘धेरैजसो कामकाजी जोडी चाहँदा चाहँदै पनि यौन जीवनमा रमाउन सकिरहेका हुँदैनन् । उनीहरु आफ्नो करियरमा यति व्यस्त हुन्छन् कि उनीहरुको जीवनबाट सेक्स गायब हुन थाल्छ र स्थिति पछि गएर स्वास्थ्य समस्यामा परिणत हुने गर्छ,’ उनी भन्छन् ।सेक्सका लागि समय छैनः

यौनबिनाको वैवाहिक जीवनका कारण र त्यसबाट बच्ने उपायबारे कुराकानी गर्दै डा. भोसले भन्छन्, ‘सेक्सका लागि समय, मूड, फुर्सद, माहौलको आवश्यकता हुन्छ जुन आजको जोडीमा हुँदैन । आजकाल धेरैजसो श्रीमान् श्रीमती दुबै कामकाजी हुन्छन् र दुबैको महत्वाकांक्षा ठूला हुन्छन्, त्यसैले दुबै आफ्नो करियरमा यति धेरै समय र ऊर्जा खर्च गर्छन् कि उनीहरुका लागि यौनका लागि न समय बाँकी हुन्छ न नै ऊर्जा । दुबैको राम्रो कमाई छ, जसमार्फत् उनीहरु घरका सबै सुख–सुविधा जुटाउन सक्छन् तर उनीहरुको जीवनमा यौन भने हुँदैन । घर फर्किसकेपछि पनि उनीहरु अफिसको काममा व्यस्त हुन्छन् जसका कारण उनीहरुको सम्बन्धमा सेक्स नगर्ने बानी विकास हुन्छ र उनीहरुलाई यसको इच्छा पनि हुँदैन । बच्चा कसले सम्हाल्ला भनेर उनीहरु बच्चाको योजना पनि बनाउँदैनन् ।

स्वास्थ्य स्थिति परिवर्तन भइरहेको छः

व्यस्त जीवनशैलीका कारण फास्ट फूड र अस्वस्थकर खानाको ट्रेन्ड बढिरहेको छ । मानिसहरुको सुत्ने–उठ्ने समय निश्चित छैन, कामका लागि उनीहरु यात्रा गर्नुपर्ने हुन्छ, रक्सी चुरोटको लत, यी सबैले शरीरमा नकारात्मक असर पार्छन् र यौन जीवनमा पनि किनभने निरोगी शरीरलाई स्वस्थ सेक्स पहिलो आवश्यकता हो । जीवनशैली सम्बन्धि रोगले पनि यौन जीवनलाई अस्वस्थकर बनाइरहेका छन् । जसलाई मधुमेह छ, उनीहरुलाई यौनका लागि उत्तेजना हुँदैन । यस्तो अवस्थामा उनीहरुको यौन जीवन कसरी राम्रो हुनसक्ला ? यस्तो काउन्सलर वा डाक्टरको मद्दत लिन सकिन्छ ।

 जब एक पार्टनर सेक्सलेस म्यारिजमा हुन्छन्ः

जब एक पार्टनरको विवाहेत्तर सम्बन्ध चलिरहेको हुन्छ तब उनले आफ्नो वैवाहिक जीवनमा ध्यान दिँदैन र अर्को पार्टनर नचाहँदा नचाहँदै पनि सेक्सलेस म्यारिज झेलिरहेको हुन्छ । यस्तो स्थितिमा एउटा पार्टनरको धेरै हानी भइरहेको हुन्छ किनभने अर्कोको त आवश्यकता घर बाहिर पूरा भइरहेको हुन्छ । यो स्थिति बढी भयानक हुन्छ किनभने यसबारे थाहा भएपछि विश्वास टुट्ट र सम्बन्ध पनि ।

सेक्सलेस म्यारिजबाट बच्न सहज छः

पहिलाको तुलनामा अब सेक्सलेस म्यारिज बढी देख्ने गरिन्छ । पहिला पुरुष व्यस्त हुने गर्दथे तर महिला घरमा नै हुन्थे र पुरुषको ऊर्जा प्रत्येक समय उपलब्ध हुने गर्दथ्यो तर अब स्थिति यस्तो छैन । अब महिला पुरुषभन्दा बढी व्यस्त भएका छन् । उनीहरु घर–अफिस दुबै सम्हालिरहेका छन् त्यसैले अब तपाईंले सेक्सलेस म्यारिजबाट बच्ने कोसिस गर्नुपर्छ ।

 – जसरी तपाईं करियरमा अघि बढ्नका लागि लगातार मिहिनेत गर्नुहुन्छ, त्यसपछि मात्रै तपाईं शीर्ष स्थानमा पुग्न सक्नुहुन्छ । त्यसै गरी सेक्सलेस म्यारिजबाट बच्नका लागि पनि लगातार कोसिसको आवश्यकता पर्छ ।

– फोन वा सोसल साइट्समा धेरै समय बिताउनुको साटो यो समय पार्टनरलाई दिन सकिन्छ ।

– राती थाक्नुभएको छ भने बिहान चाँडै उठेर यौनसम्बन्धको योजना बनाउन सकिन्छ ।

 – यदि हप्ताभरी व्यस्त भइन्छ भने विकेन्डमा सेक्सका लागि समय निकाल्न सकिन्छ ।

– महिनामा एकपटक विकेन्ड ट्रिपको योजना बनाउन सकिन्छ जहाँ कसैले तपाईंलाई डिस्टर्ब नगरोस् र तपाईंले आफ्नो पूरा समय एक–अर्कालाई दिन सक्नुहोस् ।

– यदि तपाईं एक–दुई वर्षदेखि सेक्सलेस म्यारिजमा हुनुहुनछ भने काउन्सलर वा डाक्टरको सहयोग लिनुहोस् किनभने सेक्सको विषयमा ढिला हुनुभन्दा अघि नै सम्हालिनु एकमात्र विकल्प हो नभए तपाईंको सम्बन्धबाट सेक्य गायब हुनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।