दुई सय पर्यटन मजदुरलाई आपत्कालीन रोजगारी

person explore access_timeअसोज ९, २०७८ chat_bubble_outline0

 

दुई सय जना पर्यटन मजदुरलाई आपत्कालीन रोजगारीको अवसर दिइएको छ । जीविकोपार्जन पुनरुत्थानका लागि दिगो पर्यटन परियोजना कार्यक्रमअन्तर्गत उक्त सङ्ख्याका श्रमिकलाई रोजगारी दिइएको हो । ट्रेकिङ एजेन्सी एसोसिएसन आफ नेपाल (टान) पश्चिमाञ्चल, नेपाल पर्यटन बोर्ड र संयुक्त राष्ट्र संघ विकास कार्यक्रम (यूएनडीपी)सँगको सहकार्यमा दुई जना श्रमिकलाई रोजगारी पाएका हुन् ।

कोभिड–१९ महामारीका कारण पर्यटन क्षेत्र पूर्णरुपमा ठप्प बन्दा आर्थिक सङ्कटमा परेका श्रमिकलाई सहयोग गर्ने गरी यो कार्यक्रमको सुरुवात भएको हो । श्रमिकलाई पदमार्ग निर्माण र सरसफाइको काम लगाइने छ । श्रमिकले दाङसिङ, टाडापानी, बिरेठाँटी र ड्यामसाइड स्तुपा, भूम्दी, पञ्चासे भञ्ज्याङ लगायतका पर्यटकीय स्थल सरसफाइ गर्नेछन् । मजदुरले प्रतिदिन एक हजार रुपैयाँ ज्याला पाउनेछन् । यो कार्यक्रमका लागि २० लाख रुपैयाँ बजेट छुट्याइएको छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।