ad

बेमौसमी वर्षाका कारण कृषि क्षेत्रमा भएको क्षतिको विवरण संकलन गरिँदै

person explore access_timeकात्तिक ३, २०७८ chat_bubble_outline0

बागमती प्रदेशको भूमि व्यवस्था, कृषि तथा सहकारी मन्त्रालयले आइतबारदेखि निरन्तर रुपमा परिरहेको बेमौसमी वर्षाले कृषि क्षेत्रमा भएको क्षतिको विवरण संकलन गर्न थालेको छ । अविरल वर्षाका कारण प्रदेशको चितवन, मकवानपुर, काभ्रेपलाञ्चोक, सिन्धुली लगायतका जिल्लामा कृषि बालीमा भएको क्षतिको लगत संकलन कार्य सुरु गरिएको मन्त्रालयले जनाएको छ ।


मन्त्रालयले ‘र्यापिड रेस्पोन्स टीम’ गठन गरी तत्काल कृषि बालीमा पुगेको क्षतिको विवरण संकलन गर्ने र प्रभावित कृषकका लागि नीतिगत रुपमा सम्बोधन गर्दै जाने तयारीका साथ काम गरिरहेको भूमि व्यवस्था, कृषि तथा सहकारी मन्त्रालय बागमती प्रदेशका सूचना अधिकारी अनुप अधिकारीले बताए ।वर्षाका कारण उत्पन्न यस विषम परिस्थितिले अप्रत्यासित रुपमा बालीमा भएको नोक्सानीबाट कृषकहरुले व्यहोर्नुपरेको आर्थिक क्षतिका सम्बन्धमा मन्त्रालयले राहत उपलब्ध गराउने तयारी गरेको उनले बताए । मन्त्रालयले वर्षाका कारण कृषकमा परेको असरका बारेमा थप योजना तयार पार्न क्षतिको यथार्थ विवरण एकिन गरी सम्बन्धित कृषि ज्ञान केन्द्र वा मन्त्रालयमा सम्पर्क गरी उपलब्ध गराउन आग्रहसमेत गरेको छ ।क्षति आँकलन पश्चात बालीमा भएको असर एवम् प्रभावको आधारमा प्रभावित कृषकको समस्यालाई सम्बोधन गर्दै जाने मन्त्रालयले जनाएको छ । मन्त्रालयले आपतकालीन, आकस्मिक रोग÷क्षति न्यूनीकरण कार्यक्रम अन्तर्गत चालु आर्थिक वर्षका लागि विनियोजन गरेको १ करोड रकमलाई आवश्यकता र क्षतिको तथ्याङ्कका आधारमा कार्यविधि निर्माण गरी कृषकलाई राहत स्वरुप उपलब्ध गराउने तयारी गरेको छ ।थप केही दिनसम्म मौसम प्रतिकुल नै रहनसक्ने भएकाले कृषि कार्य गर्दा सावधानी अपनाउन पनि मन्त्रालयले कृषकलाई आग्रह गरेको छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।