ad

डीडीसीका महाप्रबन्धक तथा उपमहाप्रबन्धकलाई कार्यालय प्रवेशमा रोक

person explore access_timeकात्तिक ३, २०७८ chat_bubble_outline0

भ्रष्टाचारीलाई कारवाही नगरेको भन्दै दुग्ध विकास संस्थान (डीडीसी)का कर्मचारीले आन्दोलन सुरु गरेका छन् । लैनचौरस्थित डीडीसी कार्यालयमा आन्दोलन गर्दै त्यहाँका कर्मचारी संघले महाप्रबन्धक रुद्रप्रसाद पौडेल र निमित्त उपमहाप्रबन्धक राजेन्द्रप्रसाद अधिकारीलाई कार्यालय प्रवेशमा रोक लगाएका छन् ।


कर्मचारीहरुले डीडीसीको प्रवेशद्वारमै धर्ना दिएर मंगलबारदेखि आन्दोलन थालेका हुन् । डीडीसीका निमित्त उपमहाप्रबन्धक राजेन्द्रप्रसाद अधिकारीले एक करोडभन्दा बढी रकम भ्रष्टाचार गरे पनि हालसम्म व्यवस्थापनले कारवाही नगरेको आन्दोलित कर्मचारीहरुको भनाइ छ ।उपपमहाप्रबन्धक अधिकारीले डीडीसीमा एक करोडभन्दा बढी रकम हिनामिना गरेको भन्दै सञ्चालक समितिका साथै महालेखापरीक्षकको कार्यालयले पनि प्रतिवेदनमा उल्लेख गरेको थियो । महाप्रबन्धक पौडेलले हालसम्म उनलाई कारवाही नगरेको कर्मचारीहरुको भनाइ छ ।

संघका महासचिव आयुव अली खानका अनुसार महाप्रबन्धक पौडेल, उपमहाप्रबन्धक अधिकारीका साथै अन्य अधिकारी पनि भ्रष्टाचारमा मुछिएका छन् । महाप्रबन्धक पौडेलमाथि डीडीसीको बटरमा अनियमितता गरेको आरोप लागेको छ । अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले यसअघि नै डीडीसीमा छापा मारिसकेको छ भने यसबारे अनुसन्धान जारी छ ।अन्य निकायले पनि डीडीसीमा भएको अनियमितताबारे छानविन गरिरहेका छन् । छानविन चलिरहेको समयमा उनीहरु नियमित काम काजमा रहँदा छानविनमै प्रभाव पर्न सक्ने भन्दै कर्मचारीले महाप्रबन्धक र उपमहाप्रवन्धकलाई कार्यालय प्रवेशमा रोक लगाएका हुन् ।डीडीसीका सूचना अधिकारी समेत रहेका उपमहाप्रबन्धक राजेन्द्र प्रसाद अधिकारीले आफूमाथि लागेको आरोप निराधार रहेको बताएका छन् । आफूमाथि व्यक्तिगत आरोप लगाइएको भन्दै उनले कथित अनियमितताबारे छानविन चलिरहेकाले त्यसअघि नै फलानोले यस्तो गरे, उस्तो गरे भनेर आरोप लगाउन नमिल्ने बताए ।

उनले कर्मचारीले राखेको मागमा आफूहरु वार्ता गर्न तयार रहेको पनि प्रस्ट पारे । वार्ताका लागि आह्वान गर्दै पत्र पठाइएको तर कर्मचारीहरु नै वार्तामा आउन नमानेको उनको भनाइ छ ।

 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।