ad
x

राजदूत रेग्मीलाई बेलायती महारानीको बिदाइ सन्देश

person explore access_timeकात्तिक ६, २०७८ chat_bubble_outline0

लन्डन । बेलायतका लागि नेपाली राजदूत लोकदर्शन रेग्मीललाई बेलायती महारानी एलिजावेथ द्वीतीयाले बिदाइ गरेकी छन् ।  बेलायतका लागि एक्काइसौँ  राजदूतको रूपमा गत मार्च १ बाट आफ्नो कार्यकाल सम्हाल्दै आएका रेग्मी २४ अक्टुबर आइतबार नेपाल फर्किँदै छन् । राजदूत फर्किन दुई दिन बाँकी रहँदा महारानीको प्रतिनिधिका रूपमा ‘मार्सल अफ डिप्लोम्याटिक कोर्प्स’ विलियम एलिस्टर ह्यारिसन शुक्रबार अपरान्ह दूतावास आएर राजदूत रेग्मीलाई बिदाइ गरेका हुन् ।


त्यसअवसरमा उनले महारानीद्वारा  हस्ताक्षर गरिएको उनको तस्बिरसमेत राजदूत रेग्मीलाई उपहारस्वरूप हस्तान्तरण गरे । ‘मार्सल अफ डिप्लोम्याटिक कोर्प्स’ बेलायती महारानीका ‘कूटनीतिक सम्बन्धहरू’ मा महारानीको प्रतिनिधित्व एवम् संयोजन गर्ने उच्च शाही अधिकारी हुन् । महारानी एलिजावेथ द्वीतीयाले पठाएको बिदाइ सन्देशमा राजदूत रेग्मीले नेपाली राजदूतका हैसियतमा बेलायत आएर छोटो समयमा  निर्वाह गरेका भूमिकाहरूको लागि महारानीले धन्यवाद ज्ञापनका साथै उच्च प्रशंसा गरेकी छन् । बेलायत तथा  नेपालको ऐतिहासिक मैत्री सम्बन्ध आगामी दिनहरूमा थप मजबुत बन्दै जाने विश्वास पनि महारानीले व्यक्त गरेकी छन् ।  साथै बाँकी समय पनि देश सेवामा लगाउन उनले बिदाइ सन्देशमा उल्लेख गरेकी छन् ।राजदूत रेग्मीले पनि महारानीका प्रतिनिधिमार्फत् आफ्नो तर्फबाट कृतज्ञता जाहेर गरेका छन् । नेपाली राजदूतका रूपमा बेलायतमा रहँदा महारानी, सरकार र बेलायती जनताबाट प्राप्त सद्भाव र सहयोगका लागि उनले आभार प्रकट गरे ।  कोभिड महामारीका बेला नेपाललाई बेलायतबाट प्राप्त स्वास्थ्य सामग्रीलगायतका सहयोगका लागि  पनि राजदूत रेग्मीले धन्यवाद ज्ञापन गरे । साथै, भूपू गोर्खाहरूको मुद्दामा हुन लागेको दुई देशबीचको वार्ता पनि  सकारात्मक निष्कर्षमा पुग्ने आशा उनले व्यक्त गरेका छन् । यस मुद्दामा सहयोग पुर्‍याउने बेलायती रक्षा मन्त्रीप्रति पनि  रेग्मीले आभार प्रकट गरेका थिए ।यसअघि कोभिड महामारीका कारण कार्यकालको सुरुमा ओहोदाको प्रमाणपत्र भर्चुअल माध्यमबाटै बुझाएका रेग्मीले बिदाइमा भने महारानीका प्रतिनिधि नेपाली दूतावासमा नै उपस्थित भएका हुन् ।   बेलायतमा नेपालको एक्काइसौँ राजदूतको रूपमा गत मार्च १ बाट कार्यभार सम्हालेका  रेग्मी नेपाल सरकारको निर्णयअनुसार यही आइतबार नेपाल फर्किँदै छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।