बुधबार, ०५ असार २०८१
ताजा लोकप्रिय

निर्वाचनलाई ‘आईटी बेस’ मा लैजान आयोगको आग्रह

सोमबार, ०८ कात्तिक २०७८, १५ : ५५
सोमबार, ०८ कात्तिक २०७८

निर्वाचन आयोगले निर्वाचन प्रक्रियालाई प्रविधिमैत्री बनाउनका लागि आवश्यक पहलकदमी लिन सरकारको ध्यानाकर्षण गराएको छ । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवासँग सोमबार बालुवाटारमा भएको छलफलका क्रममा प्रमुख निर्वाचन आयुक्त दिनेशकुमार थपलियाले निर्वाचनलाई ‘आईटी बेस’ मा लैजान सरकारको ध्यानाकर्षण गराएका हुन् । 

परम्परागत मतदान प्रणालीलाई हटाएर समयानुकुल प्रविधिमैत्री संरचनामा गइनुपर्ने उनको धारणा थियो । जसअनुसार आयोगले विद्युतीय मतदानमा जोड दिएको छ भने त्यसका लागि भोटिङ मेसिनदेखि मतगणना यन्त्रलगायतको खरिदमा लाग्नुपर्ने बताएको छ । 

प्रविधिलाई अनुसरण गर्दा अहिले औठा छापमात्रै लिने प्रचलन रहेकामा यसलाई बृहत बनाइने समग्र निर्वाचनलाई नै छिटो पारदर्शी बनाउनेबारेमा आयोगले जोड दिएको छ ।

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकको बारेमा

रातोपाटी संवाददाता
रातोपाटी संवाददाता

‘सबैको, सबैभन्दा राम्रो’ रातोपाटी डटकम। 

लेखकबाट थप