ad
x
फोटोफिचर

धान भित्र्याउने चटारोमा खोकनाका किसान (तस्बिरहरू)

person explore access_timeकात्तिक ११, २०७८ chat_bubble_outline0

काठमाडौँ । बेमौसमी वर्षाले हालै सुदूरपश्चिम, लुम्बिनी, प्रदेश १ का साथै देशका विभिन्न भागमा जनधनका साथै धान तथा तरकारी बालीमा ठुलो क्षति पुगे पनि काठमाडौँ उपत्यकाभित्रका किसानले भने धान बाली भित्र्याउन पाएका छन् ।
केही दिन यता मौसममा सुधार आएसँगै ललितपुरस्थित खोकनाका किसान यति बेला धान भित्र्याउने चटारोमा छन् । काठमाडौँ उपत्यकाको पुरानो बस्ती मानिने खोकनाका अधिकांश बासिन्दा कृषिमा आश्रित छन् ।

खोकनाका किसानले गत असार–साउनमा रोपेको धान अहिले भित्र्याउन थालेका हुन् । यहाँका किसानले प्रायः पोखरेली, ताइचिन र मसिनो धानको खेती गर्दछन् । काठमाडौँ–निजगढ द्रुतमार्गमा पर्ने जग्गाका बारेमा गत असारमा यहाँ विवादसमेत भएको थियो । विकास निर्माणका नाममा उर्वर भूमि मास्न खोजिएको भन्दै स्थानीय किसानले द्रुतमार्ग पर्ने जग्गामा समेत धान रोप्न थालेपछि गत असारमा यहाँ झडपसमेत भएको थियो ।प्रहरी र स्थानीयवासीबीचको झडपका बाबजुद किसानले धान रोपेका थिए । सो क्षेत्रमा अहिले धान पाकिसकेको छ भने किसानहरू धमाधम धान भित्र्याउन व्यस्त छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।