ad
x

नयाँ मुख्यमन्त्रीलाई गाडी बुझाएर पैदलै हिँडेर डेरा फर्किए महेन्द्रबहादुर शाही (तस्बिरहरु)

person explore access_timeकात्तिक १७, २०७८ chat_bubble_outline0

मंगलबार साँझ साढे ८ बजे कर्णालीका नवनियुक्त मुख्यमन्त्री जीवनबहादुर शाहीले पद तथा गोपनियताको शपथ लिए । शपथ ग्रहण कार्यक्रमको दृश्य भने रोचक थियो । कार्यक्रम सञ्चालकले नयाँ मुख्यमन्त्रीलाई बधाई तथा शुभकामना दिन अतिथिहरुलाई सुझाएपछि प्रदेश प्रमुख गोविन्द कलौनी, सभामुख राजबहादुर शाहीले सुरुमा बधाई दिए । त्यसपछि निवर्तमान मुख्यमन्त्री महेन्द्रबहादुर शाहीले खादा ओडाउँदै मुख्यमन्त्री शाहीसँग झ्याप्प हात मिलाए । त्यतिबेला दुवैजना मुस्कुराएको दृश्य र उनीहरुको अंकमालले कार्यक्रमस्थलको माहोल नै बदलिदिएको थियो ।


अंकमाल गर्दैगर्दा बाहिरबाट निकै हो–हल्ला समेत भयो । शपथ ग्रहणको औपचारिक समारोह सकिसकेपछि प्रदेश प्रमुख, निवर्तमान मुख्यमन्त्री र नवनियुक्त मुख्यमन्त्रीले केही समय गफगाफ गरे । त्यसपछिका केही दृश्य पनि निकै रोचक देखिए ।जब, नयाँ मुख्यमन्त्री प्रदेश प्रमुखको कार्यालयबाट बाहिर निस्कन थाले, निवर्तमान मुख्यमन्त्री शाहीले आफू चढ्ने गाडी मुख्यमन्त्री शाहीलाई सुम्पिए । कर्णाली प्रदेश ०२००१ झ ००२३ नम्बरको स्कार्पियो गाडी उनले प्रयोग गर्दै आएका थिए ।नयाँ मुख्यमन्त्री जीवनबहादुर शाही त्यही गाडी चढेर प्रदेश प्रमुखको कार्यालयबाट बाहिर निस्किएर मुख्यमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषदको कार्यालयमा पुगे भने महेन्द्रबहादुर शाही पैदल हिँडेरै डेरातिर लागे । शाहीले मंगलबार नै वीरेन्द्रनगरकै गुरुङ चोकमा एउटा सानो ‘फ्ल्याट’ भाडामा लिएका छन् ।हुन त उनले ३ वर्ष ८ महिनाको कार्यकालमा निकै संघर्षपूर्ण यात्रा गर्नुप¥यो । आफ्नो सत्ता जोगाउनका लागि उनले निकै कठिन यात्रा गरे । तर, उनले काँग्रेससँगको सहमतिअनुसार सहज रुपमा सत्ता हस्तान्तरण गरिदिए । राजनीतिज्ञहरू उनको इमानदारिताको निकै प्रशंशा गर्छन् ।  निकै साधारण जीवनशैली अपनाउँदै आएका उनले मंगलबार नै सरकारी ‘क्वार्टर’ पनि छाडिसकेका छन् भने सुरक्षा ‘स्कर्टिङ’ गाडी र सबै टिमलाई पनि फिर्ता गरिसकेका छन् ।एक नेताका अनुसार कर्णाली प्रदेशसभाको दायाँ, पश्चिम मोहडामा रहेको मुख्यमन्त्रीको सरकारी ‘क्वार्टर’ मा नयाँ मुख्यमन्त्री जीवनबहादुर शाही मंगलबार साँझ नै सरिसकेका छन् । महेन्द्रबहादुर शाही पैदल हिडेर नयाँ डेरा जाँदा उनको साथमा उनका केही कार्यकर्तामात्र थिए ।  

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X