विराटनगरमा पनि धुमधामका साथ मनाइयो छठ पर्व (तस्बिरहरु)

person explore access_timeकात्तिक २४, २०७८ chat_bubble_outline0

समाजमा जातीय सद्भावको सन्देश दिने पर्व छठलाई विराटनगरमा पनि धुमधामका साथ मनाइएको छ । ब्रतालुहरु जुनसूकै जातका भए पनि एउटै कुण्ड, तलाउ, पोखरी तथा नदी किनारमा भेला भएर मनाइने भएकाले यो पर्वले समाजमा जातीय सद्भावको सन्देश दिने गर्दछ ।


बुधबार विराटनगरको सिंघिया, केसेलिया, सुनसरी मोरङ सिंचाई आयोजनाको नहर, विभिन्न पोखरी तथा जलाशयमा बसेका ब्रतालुले अस्ताउँदो सूर्यको आराधना गर्दै यो पर्व मनाएका छन् । छठ पर्वको अन्तिम दिन अर्थात् भोलि उदाउँदो सूर्यलाई अर्घ्य दिएर ब्रत समापन गरिन्छ । जलाशय तथा नदी किनारमा बनाइएका घाटमा बसेका ब्रतालुले छठी मातालाई अर्पण गर्न स्याउ, केरा, सुन्तला, पानी भएको नरिवल, उखु, हरियो बोडी, पानी सिङ्गडा, मुला, अदुवाको बोट सजाएर राखेका छन् ।आज रातभर ब्रतालुहरु जलाशय छेउकै घाटमा जाग्राम बसेर उपासना गर्दछन् । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।