ad

डिला संग्रौलाको पुस्तक लोकार्पण

person explore access_timeमंसिर ८, २०७८ chat_bubble_outline0

नेपाली काँग्रेसकी नेतृ तथा प्रतिनिधिसभा सदस्य डा. डिला संग्रौला पन्तद्वारा लिखित पुस्तक ‘काँग्रेसको अबको बाटो’ लोकार्पण भएको छ । बुधवार प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले डा. संग्रौलाद्वारा लिखित पुस्तकको लोकार्पण गरेका हुन् ।  पुस्तक लोकार्पणपछि उनले लेखक नेपाली काँग्रेसकी लोकप्रिय नेता भएको उल्लेख गर्दै पार्टीको महाधिवेशन आइरहेको बेलामा सो पुस्तकले महाधिवेशनका सहभागीहरुलाई पढेर लाभ लिने मौका मिल्ने बताए । 


पुस्तक लेखक डा. संग्रौलाले नेपाली काँग्रेसलाई आगामी दिनमा कसरी अगाडी बढाउनुपर्छ भन्ने सम्बन्धमा पार्टी भित्र र बाहिर व्यापक बहस सिर्जना गर्ने उद्देश्यले पुस्तक लेखेको बताइन् । उनले राष्ट्रियता, प्रजातन्त्र र समाजवादको मुल मर्ममा टेकेर काँग्रेसका कमी, कमजोरीहरूलाई केलाउँदै पुस्तक लेखेको पनि उल्लेख गरिन् । पार्टीको १४ औँ महाधिवेशनमा यो पुस्तकलाई नै एजेण्डा बनाएर आफ्ना साथीहरु समक्ष लैजाने अठोट गरेको उनले बताइन् । १३९ पृष्ठको पुस्तक डा. डिला संग्रौला पन्तको सचिवालयले प्रकाशन गरेको हो । पुस्तकमा नेपाली काँग्रेसको संक्षिप्त इतिहास, नेपाली काँग्रेसको सैद्धान्तिक स्पष्टता, नेपाली काँग्रेसका उपलब्धीहरु, नेपाली काँग्रेसको अबको बाटो, राष्ट्रवादको कसीमा काँग्रेस, जनताले चाहेको अबको काँग्रेस, अमूल्य योगदानका अग्रजहरू र १४ औँ महाधिवेशनका एजेण्डाहरु गरी ८ वटा उपशीर्षकमा लेखहरू लेखिएका छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।