काँग्रेस महाधिवेशन : पर्वतमा मतपत्रमा त्रुटि देखिएपछि रोकिएको मतगणना सुरु हुँदै

person explore access_timeमंसिर ८, २०७८ chat_bubble_outline0

नेपाली काँग्रेसको १४ औँ महाधिवेशन अन्तर्गत पर्वतमा मतपत्रको डिजाइनका बारेमा विवाद बढेपछि स्थगित भएको मतगणना बिहीबार बिहान पुनः सुचारु गरिने भएको छ । जिल्ला सभापति सहितका प्रतिनिधिका लागि भएको मतदानका क्रममा मतपत्रमा महाधिवेशन प्रतिनिधिमा उम्मेदवार बनेका महिला र पुरुषलाई फरकफरक कोलममा नराखी एकै ठाउँमा राखिएका कारण विवाद उत्पन्न भएको थियो । 


मतपत्र तयार गर्दा केन्द्रीय महाधिवेशन प्रतिनिधिमा खुल्ला,खस आर्यतर्फ पुरुष र महिलाको छुट्टाछुट्टै महल बनाएर मतपत्र तयार नगरेकाले प्रतिनिधिका रूपमा जाने पुरुषका लागि दुईजना कम हुने भएको भन्दै विवाद भएको थियो । खुल्लातर्फ ४ जना महिला, १० जना पुरुषका लागि छुट्टै महल बनाउँदा महिला, पुरुषको सङ्ख्या मिल्ने भए पनि महिला र पुरुषको नाम एउटै महलमा राख्दा पुरुषको सङ्ख्या घट्ने भन्दै विवाद भएको थियो । अब, विधान बमोजिम नै ४ महिला र १० पुरुष निर्वाचित हुने सहमति गरिएको निर्वाचन समितिले जनाएको छ ।विधान बमोजिम महिलाहरू निर्वाचित हुन पाउने सहमति भएपछि रोकिएको मतगणना भोली बिहान ७ बजेदेखि सुचारु गर्ने सहमति भएको निर्वाचन सहायक हरिनारायण रेग्मीले बताए । उनले कानुन अनुसार निर्वाचन भएकाले मतगणनालाई निरन्तरता दिने बताए । मंगलबार भएको निर्वाचनमा दुई सय मत गणना भएका छन्। जसमध्ये सभापति पदमा युवराज जोशीले १०१, याम बहादुर मल्ल (रामकृष्ण) ले ८० र मिलन सुवेदीले १४ मत पाएका छन्।

 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।