ad
x

रामेछापको जलदेवी माविका तहगत शिक्षक कक्षा लिनबाट बन्चित

person explore access_timeमंसिर १२, २०७८ chat_bubble_outline0

रामेछापको सुनापति गाउँपालिका–५ स्थित जलदेवी माध्यमिक विद्यालयका शिक्षकलाई तहगत कक्षा लिनबाट बन्चित गरिएको छ । प्रधानाध्यापक रामेश्वर खड्काले मावि तहका शिक्षकलाई सो तहमा पढाउन बन्चित गरेर आधारभूत तहको कक्षामा सिमित गरेपछि शिक्षक र विद्यालय व्यवस्थापन समितिका सदस्यहरु असन्तुष्ट भएका छन् ।


अंग्रेजी शिक्षक पूजा मिश्र र गणित शिक्षक रामचन्द्र कार्की मावि तहका शिक्षक हुन् । तर, उनीहरुलाई मावि तहको अध्यापन गर्न दिइएको छैन । प्रधानाध्यापक रामेश्वर खड्का आफैंले कक्षा ९ र १० को अंग्रेजी विषय पढाउँछन् । उनी निमावि तहका शिक्षक हुन् ।त्यस्तै प्रावि तहका शिक्षक दीपा खड्काले मावि तहको गणित विषय पढाइरहेकी छिन् । उनी प्रअ खड्काकी पत्नी हुन् । प्रअ दम्पतीले मावि तहमा नियमित कक्षा पढाएर विद्यार्थीहरुलाई उनीहरुसँगै ट्युसन पढ्न पनि बाध्य बनाएका छन् । विषयगत शिक्षक नभएपनि मावि तहको ट्युसन पढाएर मोटो रकम आर्जन गर्ने लोभले उनीहरुले तहगत शिक्षकलाई कक्षा लिनबाट बन्चित गरेको विद्यालय व्यवस्थापन समितिका एकजना सदस्यले रातोपाटीलाई बताए ।

निमावि तहको नियुक्ति भएर पनि माविसम्म पढाएको भनेर प्रअले नीजि श्रोतबाट समेत थप तलबभत्ता लिएका छन् । प्रअले दोहोरो तलबको लोभमा आफ्नो तहभन्दा माथिल्लो तहको कक्षा लिएपनि मावि तहका गणित र अंग्रेजी शिक्षकलाई कक्षा लिनबाट बन्चित गरिएको भन्दै आलोचना भएको छ । यसबारे सम्पर्क गर्ने प्रयास गर्दा प्रअ खड्का सम्पर्कमा आउन चाहेनन् । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।