रामेछापको जलदेवी माविका तहगत शिक्षक कक्षा लिनबाट बन्चित

person explore access_timeमंसिर १२, २०७८ chat_bubble_outline0

रामेछापको सुनापति गाउँपालिका–५ स्थित जलदेवी माध्यमिक विद्यालयका शिक्षकलाई तहगत कक्षा लिनबाट बन्चित गरिएको छ । प्रधानाध्यापक रामेश्वर खड्काले मावि तहका शिक्षकलाई सो तहमा पढाउन बन्चित गरेर आधारभूत तहको कक्षामा सिमित गरेपछि शिक्षक र विद्यालय व्यवस्थापन समितिका सदस्यहरु असन्तुष्ट भएका छन् ।


अंग्रेजी शिक्षक पूजा मिश्र र गणित शिक्षक रामचन्द्र कार्की मावि तहका शिक्षक हुन् । तर, उनीहरुलाई मावि तहको अध्यापन गर्न दिइएको छैन । प्रधानाध्यापक रामेश्वर खड्का आफैंले कक्षा ९ र १० को अंग्रेजी विषय पढाउँछन् । उनी निमावि तहका शिक्षक हुन् ।त्यस्तै प्रावि तहका शिक्षक दीपा खड्काले मावि तहको गणित विषय पढाइरहेकी छिन् । उनी प्रअ खड्काकी पत्नी हुन् । प्रअ दम्पतीले मावि तहमा नियमित कक्षा पढाएर विद्यार्थीहरुलाई उनीहरुसँगै ट्युसन पढ्न पनि बाध्य बनाएका छन् । विषयगत शिक्षक नभएपनि मावि तहको ट्युसन पढाएर मोटो रकम आर्जन गर्ने लोभले उनीहरुले तहगत शिक्षकलाई कक्षा लिनबाट बन्चित गरेको विद्यालय व्यवस्थापन समितिका एकजना सदस्यले रातोपाटीलाई बताए ।निमावि तहको नियुक्ति भएर पनि माविसम्म पढाएको भनेर प्रअले नीजि श्रोतबाट समेत थप तलबभत्ता लिएका छन् । प्रअले दोहोरो तलबको लोभमा आफ्नो तहभन्दा माथिल्लो तहको कक्षा लिएपनि मावि तहका गणित र अंग्रेजी शिक्षकलाई कक्षा लिनबाट बन्चित गरिएको भन्दै आलोचना भएको छ । यसबारे सम्पर्क गर्ने प्रयास गर्दा प्रअ खड्का सम्पर्कमा आउन चाहेनन् । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।