ad
x
प्रदेश

सुर्खेत जेलब्रेकका कमाण्डर विष्ट बने कर्णालीका अर्थमन्त्री !

person explore access_timeमंसिर १४, २०७८ chat_bubble_outline0

कर्णाली प्रदेश सरकारको आर्थिक मामिला तथा योजना मन्त्रीमा विन्दमान विष्ट नियुक्त भएका छन् । उनलाई प्रदेश प्रमुख तिलक परियारले मंगलबार बेलुकी पद तथा गोपनीयताको शपथ ग्रहण खुवाएका हुन् । नेकपा (माओवादी केन्द्र)ले मंगलबार दिउँसो संसदीय दलको बैठक बसेर उनलाई सरकारमा पठाउने निर्णय गरेको थियो । 


६ महिनाअघि मुख्यमन्त्री महेन्द्र शाहीको सरकार भएका बेला पनि उनी आन्तरिक मामिला तथा कानुन मन्त्री नियुक्त भएका थिए । तर शपथ नखाँदे तत्कालीन सत्ताधारी काँग्रेसले विरोध गरेपछि उनले मन्त्रीको शपथ लिन पाएका थिएनन् । त्यसैले पनि यो पटक उनलाई जसरी पनि मन्त्री बनाउनै पर्ने बाध्यता माओवादीसँग थियो। युवा माझ निकै लोकप्रिय मानिएका विष्ट माओवादी केन्द्रभित्र एक शालीन छवि भएका नेताका रूपमा पनि चिनिन्छन् ।



को हुन् मन्त्री विष्ट ? 



विद्यार्थी छँदादेखिनै माओवादीले सुरु गरेको जनयुद्धमा सहभागी भएका विष्ट वि.सं २०३६ सालमा कालिकोटमा जन्मिएका हुन् । यद्यपि,अहिले उनको स्थायी ठेगाना सुर्खेतको बराहताल गाउँपालिका –१  हो । स्नातक (मानविकी तथा राजनीतिक शास्त्र) सम्म अध्ययन गरेका विष्ट सुर्खेत, प्रदेशसभा–२ (ख)बाट प्रत्यक्ष निर्वाचित सांसद हुन् । २०५० सालदेखि माओवादी केन्द्रमा संलग्न भएका उनी ०५६ सालमा भूमिगत भएका थिए । ०५६देखि उनले ०५८ माघ १ सम्म अर्थात् १८ महिना जेल जीवन बिताएका छन् । मन्त्री विष्ट सहितको ०५८ सालमा भएको सुर्खेतको जेल ब्रेकको घटना निकै चर्चित र रोचक थियो । सोही जेलब्रेकका उनी एक कमाण्डर समेत हुन् । अखिल क्रान्तिकारीको महासचिव समेत भएका विष्ट पार्टीको पोलिटब्युरो सदस्य समेत रहेका छन्। उनीसँग भार, चीन, फिलिपिन्स र दक्षिण कोरिया लगायतका देशहरूको भ्रमण गरेको समेत अनुभव छ ।









कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X