ad
x

यी नायिकालाई वेश्यावृत्तिका कारण भएको थियो एड्स, यी सेलिब्रिटीको पनि एचआइभीले लियो ज्यान

person explore access_timeमंसिर १५, २०७८ chat_bubble_outline0

 


आज विश्व एड्स दिवस हो । पहिलो पटक १ डिसेम्बर, १९८८ मा विश्व एड्स दिवस मनाइएको थियो । यसलाई मनाउनुको उद्देश्य एचआइभी वा एड्सद्वारा ग्रसित मानिसहरुलाई मद्दत गर्नुर एड्ससँग जोडिएका अफवाह हटाउनका लागि शिक्षित गर्नु हो । एड्सको पूरा नाम एक्वायर्ड इम्यून डेफिशिएन्सी सिन्ड्रोम हो । जुन भाइरसले यो पैदा हुन्छ त्यसलाई ह्यूमन इम्यून डिफिसियन्सी भाइरस अर्थात् एच–आई.भी भनिन्छ । यो एक संक्रामक यौन रोग हो । थुप्रै सेलिब्रिटी पनि यो रोगको शिकार भइसकेका छन् । आउनुहोस्, यी सेलिब्रिटी को थियो भन्नेबारे जानकारी लिऔं ।पेड्रो जमोराःपेड्रो जमोरा अमेरिकाका चर्चित टिभी सेलिब्रिटी थिए । पेड्रोले खुल्ला रुपमा आफू समलिङ्गी भएको स्वीकार गरेका थिए । पेड्रो एड्सद्वारा ग्रसिथ थिए र उनको मृत्यु ११ नोभेम्बर सन् १९९४ मा भएको थियो ।जिया सारंगीःचर्चित अमेरिकी मोडल जिया सारंगीको मृत्यु एड्सका कारण भएको थियो । सन् १९८५ मा निमोनियाका कारण उनलाई अस्पताल भर्ना गरिएको थियो जहाँ डाक्टरले उनको शरीरमा एचआईभी भाइरस पाइयो । त्यसको केही समयसपछि १८ नोभेम्बर सन् १९८६ मा उनको मृत्यु भयो ।निशा नूरः८० को दशकमा साउथ इन्डियन फिल्म इन्डष्ट्रिमा निकै चर्चित रहेकी नायिका निशा नुर एक जमानाकी चर्चित नायिकामध्ये एक थिइन् । निशा नुरको मृत्यु पनि एड्सका कारण भएको थियो । सन् २००७ मा निशा नुरलाई एउटा मन्दिर बाहिर भेटिएको थियो । अस्पताल ल्याएपछि निशालाई एड्स भएको पत्ता लाग्यो र यसैकारण उनको स्थिति थप खराब भएको पत्ता लाग्यो । त्यसपछि सन् २००७ मा निशा नुरको निधन भयो । भारतीय सञ्चार माध्यममा प्रकाशित समाचारका अनुसार एक निर्माताले उनलाई वेश्यावृत्तिमा धकेलिदिएका थिए र त्यहाँबाटै उनलाई एड्स लाग्यो ।

आर्थर एशः

आर्थर रोबर्ट एश टेनिसमा सर्वोच्च स्तरमा खेल्ने पहिलो अफ्रिकी–अमेरिकी खिलाडी थिए । सन् १९८८ मा उनी एचआइभी पोजेटिभी भएको पत्ता लाग्यो । त्यसको पाँच वर्ष अघि मुटुको शल्यक्रियाका बेला एचआइभी संक्रमितको रगत चढाउँदा उनलाई यो रोग लागेको मान्यता राखिन्छ । सन् १९९३ मा एड्सकाम कारण उनलाई निमोनिया भयो र ६ फेब्रुअरीमा न्यूयोर्क अस्पतालमा उनको मृत्यु भयो ।

रक हडसनः

रक हडसन सन् १९५० र ६० को दशकका चर्चित अभिनेता थिए । उनले पर्दामा सबैभन्दा लोकप्रिय अभिनेत्री जस्तै डोरिस डे, जुली एन्ड्रयुज एलिजाबेथ टेलरसँग रोमान्स गरे । हडसनको सन् १९८५ मा एड्स सम्बन्धि जटिलताका कारण मृत्यु भएको थियो ।

 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X