ad
x

सोलुखुम्बु पुगेर केएमसीका चिकित्सकले गरे २६ बिरामीको निःशुल्क शल्यक्रिया

person explore access_timeमंसिर १६, २०७८ chat_bubble_outline0

काठमाडौँको सिनामंगलस्थित काठमाडौँ मेडिकल कलेजले हिमाली जिल्ला सोलुखुम्बुको नाचे सल्यानमा सञ्चालन गरेको निःशुल्क स्वास्थ्य शिविरमा २६ जना बिरामीको शल्यक्रिया गरिएको छ । विभिन्न स्वास्थ्य समस्या भएर शिविरमा आएका बिरामीहरूको केएमसीका चिकित्सकले ‘माइनर सर्जरी’ गरेका हुन् ।


शल्यक्रिया गराउनेमा शरीरमा गाँठागुठी पलाएकाहरु बढी छन् । केएमसीका शल्यचिकित्सक डा.सम्पन्न पाण्डेसहितको टोलीले बिरामीको शल्यक्रिया गरेको हो । शल्यक्रिया गर्न सम्भव नभएका जटिल प्रकारका १५१ जना बिरामीलाई अस्पतालमै शल्यक्रिया गराउन रेफर गरिएको छ । यसैबीच, शिविरमा ९६३ बिरामीको रक्त परीक्षण, ७५३ जनाको भिडियो एक्स-रे र ३२४ जनाको मुटुको जाँच (इसीजी) सहित ४ हजार १ सय ५० जनाको निःशुल्क उपचार गरिएको आयोजकले जनाएको छ । काठमाडौँदेखि विशेषज्ञ डाक्टरहरू गाउँमा आउँदा शिविरमा बिरामीको घुइँचो लागेको थियो । शिविरमा सल्यान टारी, खाल्पा, टुरे, टिलपुङ, कुमाल गाउँ, गैरी डाँडा, खुर्के, रातमाटा, नयाँ बजार लगायत क्षेत्रबाट बिरामीहरू उपचारका लागि आएका थिए ।ग्रामीण क्षेत्रका विपन्न बिरामीलाई लक्षित गरी केएमसीले विभिन्न जिल्लामा निःशुल्क स्वास्थ्य शिविर सञ्चालन गर्दै आएको छ । नाचे सल्यान गाउँपालिका वडा नं.२, वडा नं. १ र सल्यानबासी सामूहिक युवा समूहसँग सहकार्य गरेर केएमसीले गत आइतवारदेखि बुधबारसम्म चार दिने शिविर सञ्चालन गरेको हो ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X