ad
x

साउदले महामन्त्रीमा उम्मेदवारी दिने

person explore access_timeमंसिर २०, २०७८ chat_bubble_outline0

नेपाली काँग्रेसका नेता नारायणप्रसाद (एनपी) साउद महामन्त्रीको तयारीमा जुटेका छन् । यही मंसिर २४–२७ गतेसम्म हुने काँग्रेसको १४ औँ महाधिवेशनमा महामन्त्रीमा उम्मेदवारी दिने तयारीमा छन् । सुदूरपश्चिम प्रदेश अधिवेशन सम्पन्न गरेर शनिवार साँझ काठमाडौँ फर्किएका पूर्व मन्त्री साउदले महामन्त्रीका लागि अगाडि बढेका छन् । सिंहदरबारको पूर्वी गेट नजिकै सम्पर्क कार्यालय खाेलेर साउदले महामन्त्री तयारी अगाडि बढाएका हुन् ।


साउदले औपचारिक रूपमा महामन्त्रीमा उम्मेदवारी घोषणा नगरे पनि उनको सचिवालयले आइतबार महामन्त्रीको उम्मेदवारका रूपमा ब्यानर सार्वजनिक गरेको छ । औपचारिक रूपमा महामन्त्रीको उम्मेदवारी घोषणाका लागि आइतबारबाटै नेता साउदले पनि नेता कार्यकर्तासँग छलफल अगाडि बढाएका छन् ।काँग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवाका विश्वास पात्र साउदले महामन्त्रीको उम्मेदवारी दिने तयारी थालेपछि संस्थापन पक्षमा हलचल आएको छ । संस्थापन पक्षमा सह महामन्त्री प्रकाश शरण महत, गृहमन्त्री बालकृष्ण खाण, सञ्चारमन्त्री ज्ञानेन्द्र कार्की र एनपी साउद, प्रवक्ता विश्वप्रकाश शर्मा र रमेश लेखक महामन्त्रीको दौडमा छन् । जसमा शर्माले मात्र औपचारिक रूपमा महामन्त्रीको उम्मेदवारी घोषणा गरेका छन् । उनीहरू मध्येबाट देउवाले दुई जना महामन्त्रीको उम्मेदवार खडा गर्ने चर्चा भइरहेका बेला साउदको तयारीलाई अर्थपूर्ण रूपमा हेरिएको छ । साउदले देउवाबाट 'ग्रीन सिग्नल' पाएपछि महामन्त्रीको उम्मेदवार बन्ने तयारीमा लागेको काँग्रेसको संस्थापन वृत्तमा चर्चा छ । सुरुमा महामन्त्री र उपसभापति मध्ये एकमा उम्मेदवार भन्ने बताउँदै आएका साउद महामन्त्रीमै लड्ने निष्कर्षमा पुगेको बुझिएको छ ।काँग्रेसमा  एक जना सभापति, २ उपसभापति २ महामन्त्री र ८ सह महामन्त्री (क्लस्टर) बाट निर्वाचित भएर आउने व्यवस्था गरेको छ । कोषाध्यक्ष र प्रवक्ता सभापतिले मनोनीत गर्ने प्रावधान छ ।कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X