काँग्रेसको केन्द्रीय सदस्य हार्ने चर्चित अनुहार

person explore access_timeपुस ५, २०७८ chat_bubble_outline0

नेपाली काँग्रेसका केही चर्चित नेताहरू १४ औँ महाधिवेशनको खुला केन्द्रीय सदस्यमा पराजित भएका छन् । ट्रेड युनियन काँग्रेसका पूर्वअध्यक्ष लक्ष्मणबहादुर बस्नेत, नेपाल बार एसोसिएसनका पूर्वअध्यक्ष प्रेमबहादुर खड्का, पूर्वसांसद त्रैलोक्य प्रताप सेन पनि पराजित भएका हुन् ।


यस्तै नेविसंघको राजनीति गरेका पर्यटन व्यवसायी राजेन्द्र बजगाईं पनि पराजित भएका छन् । बेलायतको राजदूत भएका डा. सुरेन्द्रचन्द्र चालिसे र लोकेश ढकाल पनि पराजित भएका थिए । उनीहरू १३ औँ महाधिवेशनमा पनि पराजित भएका थिए ।विद्यार्थी राजनीतिबाट आएका अधिकांश उम्मेदवारले चुनाव जित्दा नेविसंघका पूर्वमहामन्त्री मनोजमणि आचार्य र पूर्वउपाध्यक्ष क्षितिज भण्डारी पराजित भए । पूर्वमन्त्री यज्ञबहादुर थापा, त्रिभुवन विश्वविद्यालयका पूर्वउपकुलपति तीर्थराज खनियाँ, पूर्वसांसदहरू तारिणीदत्त चटौत, मोहनप्रसाद बराल र शारदा पौडेल पनि पराजित भए ।निवर्तमान केन्द्रीय कार्यसमितिमा रहेका मंगलप्रसाद थारू, टीएन योगी, सुधीरकुमार शिवाकोटी र शम्भुलाल श्रेष्ठ, हरिप्रसाद नेपाल चुनिन सकेनन् । पूर्वमन्त्री सुरेन्द्र हमाल पनि पराजित भए । 

यस्तै प्रदेश १ का आन्तरिक मामिला तथा कानुनमन्त्री केदार कार्की, लुम्बिनी प्रदेश काँग्रेस संसदीय दलका नेता विरेन्द्र कनौडिया, नेविसंघका महामन्त्री दिपक भट्टराई, मुकेश काफ्ले र शंकर तिवारी पराजित भएका छन् ।

३५ खुला केन्द्रीय सदस्यका लागि ९९ जना दौडमा थिए  । शशांक कोइरादेखि कृष्णकिशोर घिमिरेसम्म केन्द्रीय सदस्य बन्न सफल भएका छन् । बाँकी ६४ जना पराजित भएका छन् । 

 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।