ad
x

शरीर स्वस्थ राख्न अत्यावश्यक ओमेगा–थ्री, यी चिजबाट पाउनुहोस्

person explore access_timeपुस ६, २०७८ chat_bubble_outline0

 


शरीर पूर्ण रुपमा स्वस्थ राख्नका लागि आहारमा ती खानेकुरा समावेश गर्नुपर्छ, जसबाट हामीलाई आवश्यक पोषक तत्व मिलोस् । धेरैजसो हामी भोजनको माध्यमबाट प्रोटिन, भिटामिन र आइरन प्राप्त गर्छौैँ । तर हामीले केही यस्ता पोषक तत्वको जानी नजानी बेवास्ता गर्दै आएका छौ, जुन राम्रो स्वास्थ्यका लागि अत्यावश्यक मानिँदै आएको छ ।ओमेगा–थ्री फ्याटी एसिड शरीर र मस्तिष्कका लागि विभिन्न किसिमबाट लाभदायक मानिन्छ । यती मात्रै होइन कि केही अध्ययनबाट जानकारीमा ल्याएको यो पोषक तत्वको सेवन गर्दा मुटुको बिमारीबाट सुरक्षित हुन सकिन्छ । स्वास्थ्य विशेषज्ञका अनुसार वयस्कलाई भोजनको माध्यमबाट प्रतिदिन २५०–५०० मिलीग्राम ओमेगा–३ फ्याटी एसिडको सेवन गर्नुु आवश्यक छ ।आउनुुहोस्, जानौँ ओमेगा–३ पाइने खानेकुराःओखरओखर विभिन्न किसिमको पोषक तत्वले भरिपूर्ण खानेकुरा हो । यसको २८ ग्राममा २ हजार ५७० मिलिग्राम बराबर ओमेगा–३ फ्याटी एसिड पाइन्छ । यसका अलावा ओखरमा ‘फाइबर, उच्च मात्रामा तामा, भिटामिन इ’ जस्ता पोषक तत्व पाइन्छ । यसमा फिनोल नामक एन्टीअक्सिडेन्ट हुन्छ जुन स्वास्थ्यका लागि निकै लाभदायक हुने अनुसन्धानले बताएको छ ।चियासिडःचियासिड फाइबरका साथसाथै ओमेगा–थ्री फ्याटी एसिडको उत्कृष्ट स्रोत मानिन्छ । चिया सीडको २८ ग्रामको मात्रामा ५.०५५ ग्राम ओमेगा–थ्री हुन्छ । शाकाहारीका लागि चियासिडको सेवन गर्नु राम्रो मानिन्छ ।

माछाः

सालमन माछा ओमेगा–थ्री फ्याटी एसिडका लागि भरपुर स्रोत मानिन्छ । कयौँ किसिमका प्रजाति र माछामा ओमेगा–थ्री फ्याटी एसिड पाइन्छ । यसबाहेक ब्लूबेरी, आलस र भटमासमा पनि ओमेगा–थ्री भरपुर मात्रा पाइन्छ । कोरोनाको यो समयमा शरीरको प्रतिरोधात्मक क्षमता बढाउन यी बस्तुहरुको सेवन आवश्यक मानिन्छ । ओमेगा–थ्री हृदय रोग, फोक्सोको बिमारी र शरीर सुन्निने समस्याबाट मुक्ति पाउनमा पनि सहयोगी हुन्छ ।

 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।