ad
x

सीके राउतको पार्टी स्वास्थ्य मापदण्ड उल्लंघन गर्दै आन्दोलनमा

person explore access_timeपुस ३०, २०७८ chat_bubble_outline0

कोरोना संक्रमणको तेश्रो लहरको रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि सरकारले भिडभाड नगर्न निर्देशन दिएको छ । २५ जनाभन्दा बढी सार्वजनिक स्थलमा भेला हुन सरकारले रोक लगाएको छ । सीके राउत नेतृत्वको जनमत पार्टीले शुक्रबार किसानको नाममा महार्याली आयोजना गरेको छ । स्वास्थ्य मापदण्ड र सरकारको निर्देशन उल्लंघन गर्दै सयौँ कार्यकर्ता सहभागी गराएर जनमत पार्टीले र्याली निकालेको हो ।


जनकपुरधामको रामानन्द चोकबाट निस्केको र्यालीले नगर परिक्रमा गरेको थियो । सो क्रममा प्रदर्शनकारीहरूले कृषि मन्त्री महेन्द्र राय यादवको राजीनामा माग गरे ।जनकपुरधामको बजरंग चोक, वशिष्ठ चोक, विश्वकर्मा चोक, विद्यापति चोक, कदम चोक, भानु चोक, शिव चोक हुँदै जनक चोकमा पुगेर सो र्याली कोणसभामा परिणत भएको थियो । सो क्रममा सहभागी अधिकांश कार्यकर्ताले कोरोना संक्रमणलाई बेवास्ता गर्दै मास्क, सेनिटाइजर, भौतिक दुरी जस्ता स्वास्थ्य मापदण्डको समेत ख्याल गरेका थिएनन् ।

जनमत पार्टीकी केन्द्रीय सचिव अनिता साहले एक दिनका लागि निकालिएको र्यालीकै कारण कोरोना संक्रमण नसर्ने जिकिर गरिन् । किसानको समस्यालाई मध्यनजर गर्दै ११ बुँदे मागसहित आन्दोलन गरिएको उनको भनाइ छ ।

किसानको माग पूरा नहुञ्जेलसम्म आन्दोलन जारी रहने उनले बताइन् । जनमत पार्टीले महार्याली निकाल्दा प्रहरीको बाक्लो उपस्थिति थियो । जिल्ला प्रशासन कार्यालय धनुषाले निर्धारण गरेको स्वास्थ्य सुरक्षा सम्बन्धी मापदण्ड र २५ जनाभन्दा बढी भेला हुन नपाउने नियमको खिल्ली उड्दासमेत स्थानीय प्रशासन र प्रहरी मुकदर्शक देखिए ।

जनमत पार्टीले तराई मधेसको सबै जिल्ला सदरमुकाममा जुलुस प्रदर्शन गर्दै किसानको माग तत्काल सम्बोधन गर्न माग गरेको छ । किसानलाई समयमा सहज रुपले मलखाद उपलब्ध गराउनुपर्ने, सिंचाईको व्यवस्था, निःशुल्क बिजुली, किसानलाई पेन्सनको व्यवस्था गर्नुपर्ने लगायत ११ बुँदे माग जनमत पार्टीले अघि सारेको छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।