ad
x

नोवाक अष्ट्रेलियाबाट फर्कने, तीन वर्षको प्रतिबन्ध पनि लाग्यो : कोभिड संक्रमित भएको कुरा लुकाएको खुलासा

person explore access_timeमाघ २, २०७८ chat_bubble_outline0

 


विश्वका नम्बर एक टेनिस खिलाडी नोवाक जोकोविच संघीय अदालतको मुद्दा हारेका छन् । मुद्दा हारेपछि अब उनलाई अष्ट्रेलियाबाट फिर्ता पठाइनेछ । साथै संघीय अदालतले उनीमाथि तीन वर्षका लागि अष्ट्रेलियामा प्रवेश हुन प्रतिबन्ध लगाएको छ । चिफ ओलसापले भने, ‘नोवाक जोकोविचको भिसा बहाल गर्ने अपिल खारेज गरिएको छ ।’यसअघि आइतबार बिहान अष्ट्रेलिया ओपनका आयोजकले जोकोविच रड लेवर एरिनामा ओमिर केकमानोविचविरुद्ध पहिलो चरणको खेल सोमबार खोल्ने जानकारी दिएका थिए ।अष्ट्रेलियाली सरकारले के भन्यो ?अष्ट्रेलियाली सरकारले जोकोविचलाई सार्वजनिक खतरा बताएको छ । यसमा भनिएको छ, ‘अष्ट्रेलिया ओपन टुर्नामेन्टमा आउनुअघि जोकोविच कोरोनाद्वारा संक्रमित थिए, यति हुँदा हुँदै पनि अघिल्लो महिना आफ्नो देश सर्बियाका थुप्रै ठूला कार्यक्रममा उनले भाग लिएका थिए । जोकोविच आफैँले पनि आफू संक्रमित हुँदा पनि एक पत्रकारलाई भेटेको स्वीकारेका थिए । उनले अष्ट्रेलियामा प्रवेश गर्नका लागि इमिग्रेशन फारममा गल्ती पनि गरेका थिए । त्यसैले अष्ट्रेलिया पुग्ने बित्तिकै उनको भिसा रद्द गरिएको थियो ।’

 
 पहिला जितेका थिए मुद्दाः

जोकोविचको दोस्रो पटक भिसा रद्द भएको हो । पहिलो पटक भिसा रद्द भएको मामिलामा नोवाकले अष्ट्रेलिया सरकारविरुद्ध मुद्दा जितेका थिए । मेलबर्न कोर्टले अष्ट्रेलियाली सरकारद्वारा जोकोविचको भिसा रद्द गर्ने निर्णयलाई गलत मानेको थियो । अदालतले उनका पासपोर्टलगायत अन्य जफत गरिएका सामान तुरुन्त फिर्ता दिन आदेश दिएको थियो । त्यसपछि उनले अभ्यास पनि सुरु गरेका थिए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।