ad
x

चेकोस्लाभाकियामा खोप बिरोधी अभियानमा सरिक हुने गायिकाको कोरोनाबाट मृत्यु

person explore access_timeमाघ ६, २०७८ chat_bubble_outline0

 


चेक गणतन्त्रकी एक लोक गायिका हाना होरकाको कोरोना भायरसको संक्रमण मृत्यु भएको छ । उनको छोराले यसबारे जानकारी दिएका हुन् । हानाले साउना र थिएटर हलमा प्रवेश पाउनका लागि आफूलाई जानीजानी कोरोनाद्वारा संक्रमित बनाएको उनको परिवारले बताएको छ । 
 
इयूका सदस्य राज्यमा खोप कार्ड वा हालै संक्रमित भएको प्रमाण देखाएपछि मात्रै सार्वजनिक स्थलमा प्रवेश पाउने भएपछि उनले खोप लगाउनुको साटो आफूलाई संक्रमित बनाउनु नै मुनासिव ठानिन् । असोनेन्स ब्यान्डकी भोकलिस्ट हाना होरकाको आइतबार ५७ वर्षको उमेरमा निधन भएको उनका छोरा जान रेकले जानकारी दिए । क्रिसमस अघि उनका छोरा र श्रीमान् कोभिडद्वारा संक्रमित भएका बेला उनले आफूलाई जानीजानी संक्रमित बनाएको उनका छोरा रेकले रेडियो कार्यक्रमसँग भने । ‘उनले  भ्याक्सिन लगाउनुको साटो हामीसँगै साधारण तरिकाले बस्ने निर्णय गरिन्,’ उनले सोमबार भने । उनको मृत्यु हुनु दुई दिनअघि उनले सोसल मिडियामा भनेकी थिइन्, ‘म बाँचे... यो साह्रै गाह्रो थियो ।’‘त्यसैले अब थिएटर, साउना, कन्सर्ट.... र समुद्रको यात्रा हुनेछ,’ उनले थपेकी थिइन् । रेकका अनुसार उनकी आमाको निधन स्थानीय रुपमा चलिरहेको खोप विरुद्धको अभियानका कारण भएको हो । यो अभियानका नेताहरुले उनकी आमालाई खोप लगाउन हुँदैन भनेर विश्वस्त पारेका कारण आफूहरुले यस्तो परिणाम भोग्नुपरेको उनले बताए । ‘उनलाई प्रभावित पार्ने ती निश्चित व्यक्तिबारे पनि मलाई थाहा छ । तर उनले परिवारका सदस्यलाई भन्दा अपरिचितलाई विश्वास गरेकोमा भने दुःख लाग्छ,’ रेकले भने । 


 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।