ad
x

२२ वर्षीय केटाले सेल्फी बेचेरै कमाए करोडौँ

person explore access_timeमाघ ७, २०७८ chat_bubble_outline0

 


विश्वमा प्रत्येक व्यक्तिको सपना हुन्छ धनी बन्ने । उ आफूसँग घर, बंगला, गाडीसहितको सुखमय जिवन होस् भन्ने चााहन्छ । तर यस्तो चाहना धेरैको अत्यधिक मिहिनेत पश्चात् पूरा हुने गर्छ । तर कतिलाई भने यसमा भाग्यले पनि साथ दिने गर्छ । तीमध्ये एक हुन् इन्डोनेशियाका एक २२ वर्षीय विद्यार्थी । इन्डोनेशियाको सेमाराङ्गमा बस्ने सुल्तान गुस्ताफ अल घोजालीले पाँच वर्षको अन्तरालमा खिचेको आफ्नो सेल्फीबाट करोडौँ आर्जन गरेका छन् । कम्प्युटर विज्ञानका विद्यार्थी उनले करिब हजारवटा सेल्फी नन फन्जिबल टोकन्स (एनएफटी) नामको डिजिटल कलेक्टिबल्समा राखे र यसलाई ओपन सी मार्केटप्लेसमा बिक्रि गरिदिए । 
सुल्तानले १८ वर्षदेखि देखि २२ वर्षसम्म दैनिक आफ्नो कम्प्युटर अगाडि कुनै प्रतिक्रिया बिना बसेर वा उभिएर सेल्फी खिचे । त्यसपछि उनले आफ्नो ती फोटो एनएफटीमा परिणत गरे र विक्रिका लागि ओपनसीमा राखे । उनले आफ्नो प्रत्येक फोटोको मूल्य ३ डलर राखे । सुल्तानको एनएफटी कलेक्सन १० लाख डलर (१२ करोड रुपैयाँ) पुग्यो । यसले उनलाई रातारात करोडपति बनाएको लाइफस्टाइल एसियाले जानकारी दिएको छ ।सुल्तानले एक ट्वीट गर्दै आफ्नो फोटोको दुरुपयोग नगर्न आग्रह गरेका छन् । ‘तपाईंले फोटो फ्लिपिङलगायत गर्नसक्नु हुन्छ तर कृपया मेरो फोटोको दुरुपयोग नगर्नुहोस् नभए मेरा आमाबुवा मसँग रिसाउनुहुन्छ । म तपाईंहरुलाई विश्वास गर्छु, कृपया मेरो फोटोको केयर गरिदिनुहोला,’ उनले भने । सुल्तानका कतिपय फोटो त ३ हजार डलर (३ लाख रुपैयाँ) मा समेत बिक्रि भयो । 

उनले आफ्ना सेल्फीको भिडियो कोलाज युट्युबमा पनि अपलोड गरेका छन् । 

 

 

लाइफस्टाइल एसियाले प्रकाशित गरेको समाचारमा  उल्लेख छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X