ad
x

अमेरिकी राष्ट्रपति बाइडेनद्वारा रुसी कदमबारे राष्ट्रिय सुरक्षा टोलीसँग छलफल

person explore access_timeमाघ ९, २०७८ chat_bubble_outline0

अमेरिकी राष्ट्रपति जो बाइडेनले राष्ट्रिय सुरक्षा सल्लाहकार जेक सुलिभानलगायत आफ्नो राष्ट्रिय सुरक्षा टोलीसँग भेट गरेका छन् । रुसी विदेशमन्त्री सर्गेई लाभरोभले अमेरिकी विदेशमन्त्री एन्टोनी ब्लिन्केनसँग भेट गरेको एक दिनपछि राष्ट्रपति बाइडेनले सुरक्षा टोलीसँग छलफल गरेका हुन् ।


‘आज राष्ट्रपति बाइडेनले आफ्नो राष्ट्रिय सुरक्षा टोलीसँग व्यक्तिगत रूपमा क्याम्प डेभिडमा युक्रेनतर्फ निरन्तर रुसी आक्रामक कारबाहीहरूबारे छलफल गर्न भेट गर्नुभएको छ’ ह्वाइट हाउसद्वारा जारी विज्ञप्तिमा जनाइएको छ । सो अवसरमा राष्ट्रपति बाइडेनलाई युक्रेनको सिमानामा रूसी सैन्य कारबाहीको वर्तमान अवस्थाको बारेमा जानकारी दिइएको र दुवै प्रयासहरूलाई हटाउनका लागि जारी रहेको छलफलका विषयमा कुराकानी गरिएको बताइएको छ । राष्ट्रपति बाइडेनसँग कूटनीति र सुरक्षा सहायताको निरन्तर वितरणसहित सहयोगी र साझेदारहरूसँग नजिकबाट समन्वय गरिरहने प्रतिरोधात्मक उपायहरूको दायराका बारेमा पनि छलफल भएको जनाइएको छ।
विज्ञप्तिअनुसार राष्ट्रिय सुरक्षा सल्लाहकार जेक सुलिवान र काउन्सिलर स्टिभ रिचेट्टी क्याम्प डेभिडमा बाइडेनसँग व्यक्तिगत रूपमा सामेल भए भने  अन्य राष्ट्रिय सुरक्षा अधिकारीहरू भिडियोमार्फत सामेल भएका थिए।
शुक्रबार लाभरोभ र ब्लिन्केनले जेनेभामा अमेरिकी विदेशमन्त्रीसँग भेट गरेका थिए र अर्को हप्ता सुरक्षा ग्यारेन्टीमा मस्कोको प्रस्तावको लिखित जवाफ दिने वाचा गरेका थिए।पश्चिमी देशहरूले रुसले आक्रामक कारबाहीको तयारीमा युक्रेनी सीमा नजिकै सेना तैनाथ गरेको आरोप लगाउँदै आएका छन्। मस्कोले बारम्बार यी आरोपहरूलाई अस्वीकार गर्दै आएको छ । रुसको सिमाना नजिक नाटोको सैन्य गतिविधिलाई औंल्याउँदै यसले आफ्नो राष्ट्रिय सुरक्षाको लागि खतरा मानेको छ।  यसैबीच रुसले पनि आफ्नो क्षेत्रभित्र सेना सार्ने अधिकार रहेको बताएको छ कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X