ad
x

विषादीयुक्त भारतीय च्याउ भित्रिँदा समस्या, आयात रोक्न माग

person explore access_timeमाघ १२, २०७८ chat_bubble_outline0

च्याउ उत्पादक किसान संघले पछिल्लो दिनमा भारत लगायत देशबाट भित्रिने च्याउ आयात रोक्न माग गरेको छ । विदेशी मुलुकबाट विषादीयुक्त च्याउले नेपाली बजारमा प्रभाव जमाउँदा स्वदेशी उत्पादकलाई समस्या परेको संघको भनाई छ ।


अन्य मुलुकबाट भित्रिरहेको च्याउलाई भन्सार नाकामा कडा निगरानी गरिनुपर्ने संघका केन्द्रीय अध्यक्ष सन्तोष कार्कीले बताए । ‘कोरोना कहरका बीचमा नेपाली च्याउलाई विस्थापित गर्ने हेतुले आयात भैरहेको भारतीय च्याउ विषाक्त छ,’ उनले भने । विषदीयुक्त च्याउ अवैधरुपमा भित्रिँदा उपभोक्ताको स्वास्थ्यमा गम्भीर समस्या पर्ने समेत बताइएको छ ।संघले स्वदेशमै उत्पादित च्याउले बजार नपाइरहेको समयमा भारतीय च्याउ आयात हुँदा झनै समस्या परिरहेको छ । त्यसैले सरकारले भारतबाट आउने च्याउको आयात रोक्न तत्काल आवश्यक कदम चाल्नुपर्ने संघले माग गरेको छ ।हाल नेपाली गोलो च्याउको समर्थन मूल्य प्रतिकिलो ३०० रुपैयाँ छ । सोहीअनुसार भारतबाट आउने च्याउमा भन्सार लगाउन किसानहरूले माग गरेका छन् । यस्तै,भन्सार नाकामा च्याउको गुणस्तर मापन नगरी नेपालमा भित्र्याउन नदिनुपर्ने समेत माग छ ।
 कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X