भक्तपुरबाट चिनियाँ नागरिकसहित ८० जना पक्राउ

एप्समार्फत मिटर ब्याजमा लगानी गरेको आरोप

person explore access_timeफागुन १०, २०७८ chat_bubble_outline0

काठमाडौँ । भक्तपुरको सानोठिमीबाट प्रहरीले १ जना चिनियाँ नागरिकसहित ८० जनालाई पक्राउ गरेको छ । पक्राउ पर्नेमा चिनियाँ नागरिकले सञ्चालन गरेको सानोठिमी स्थित ‘कल सेन्टर’मा काम गर्ने नेपाली कर्मचारी छन् ।


सानोठिमीमा ३ तले घर भाडामा लिएर सञ्चालन गरिएको कल सेन्टरमार्फत मिटर ब्याजमा भारतीयलाई लगानी गर्ने गरेको अनुसन्धानबाट थाहा भएको भक्तपुर परिसरका डिएसपी राजु पाण्डेले रातोपाटीलाई बताए । नेपाली कर्मचारीलाई चिनियाँ नागरिकले १५ देखी २० हजार तलब दिएर जागिर दिएका थिए । भक्तपुरको कल सेन्टरबाट प्रहरीले ४८ वटा ल्यापटप र १४ वटा कम्प्यूटर डेस्कटप बरामद गरेको छ ।सोमबार साँझ काठमाडौँ प्रहरीले पुरानो बानेश्वरबाट १ चिनियाँ सहित ३७ जनालाई पक्राउ गरेको थियो ।
कसरी ब्याज लिन्थे ?

भारतमा बस्ने एजेन्टले एप्स मार्फत लोन फर्म भराउँथे । फर्म भर्दा मोबाइल नम्बर सहित व्यक्तिको विस्तृत विवरण भर्नुपर्छ । त्यसपछि ‘कल सेन्टर’ले एप्स मार्फत १ साताको लागी मिटर ब्याजमा पैसा लगानी गर्ने गरेका थिए ।

प्रारम्भिक अनुसन्धानमा ८ हजार लगानी गरेर १२ हजार भारतीय रुपैयाँ सम्म लिने गरेको खुल्न आएको डिएसपी पाण्डेले बताए । ‘पैसा इस्यू गर्दा नै एक सातालाई दिने गरेको थाहा भएको छ’ डिएसपी पाण्डे भन्छन्–‘अनि एक सातापछि उठाउँदा चर्को ब्याज लिने गरेको थाहा भएको छ ।’

एक हप्तामा लोन फिर्ता नगरेमा कल सेन्टरका कर्मचारीहरूले गाली गर्ने र मार्ने धम्की दिने गरेका थिए । चिनियाँ नागरिकको आदेश अनुसार कर्मचारीले फेसबुकमा लोन लिनेहरूको बेइज्जतीपूर्ण सामग्री पोष्ट गर्थे । सोसल साइट मार्फत सम्पर्क गरेर उनीहरूले रकमको ट्रान्जेक्सन कसरी गर्थे भन्नेबारे प्रहरीले अनुसन्धान गरिरहेको छ । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।