बुधबार, १७ असोज २०८०
ताजा लोकप्रिय

सातामा १५ सयले बढ्यो सुनको मूल्य, रुस युक्रेन युद्धको प्रभाव

शनिबार, १४ फागुन २०७८, १२ : २५
शनिबार, १४ फागुन २०७८

यो सातामा सुनको मूल्य प्रतितोला १५ सय रुपैयाँले बढेको छ । नेपाल सुनचाँदी व्यवसायी महासंघले साताको ६ कारोबार दिनमा उक्त मूल्यले सुनको भाउ महँगिएको जानकारी दिएको हो । गत साताको शुक्रबार छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला ९६ हजार ५०० रुपैयाँ थियो । जुन, यो साताको शुक्रबारसम्म आइपुग्दा प्रतितोला ९८ हजार रुपैयाँ कायम भएको महासंघले जनाएको छ ।

यो साताको सोमबार र बुधबार बाहेक अन्य सबै दिन सुनको मूल्य बढेको थियो । यसैगरी, हिजो शुक्रबारसम्ममा तेजाबी सुनको मूल्य प्रतितोला ९७ हजार ५०० रुपैयाँ मूल्य कायम छ । सुनको मूल्य बढेको सातामा चाँदीको मूल्य पनि बढेको छ । यो साताभरमा चाँदीको मूल्य प्रतितोला ३० रुपैयाँले बढेको छ । गत साताको शुक्रबार तोलामा १३०५ रुपैयाँ रहेको चाँदीको मूल्य हिजो शुक्रबार १३३५ रुपैयाँ छ ।

रुसले युक्रेनमाथि सैन्य हमला सुरू गरेसँगै विश्वव्यापीरूपमा सुनको मूल्य उकालो लाग्दा त्यसको प्रभाव नेपालमा पनि परेको हो । रुस–युक्रेन युद्ध सुरू भएसँगै विश्वबजारमा सुनसँगै खाने तेल र पेट्रोलियम पदार्थ तथा अन्य औद्योगिक कच्चा वस्तुको मूल्य बढेको छ ।

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकको बारेमा

रातोपाटी संवाददाता
रातोपाटी संवाददाता

‘सबैको, सबैभन्दा राम्रो’ रातोपाटी डटकम। 

लेखकबाट थप

छुटाउनुभयो कि ?