समृद्ध प्रदेशका लागि शिक्षा अनिवार्य : मुख्यमन्त्री केसी

person explore access_timeचैत ५, २०७८ chat_bubble_outline0

लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री कुलप्रसाद केसीले लुम्बिनी प्रदेशलाई समृद्ध र आत्मनिर्भर प्रदेशको रूपमा विकास गर्नका लागि सबैभन्दा पहिले हरेक नागरिकलाई गुणस्तरीय शिक्षा अनिवार्य रहेकोले आफ्नो कार्यकालमा शिक्षालाई पहिलो प्राथमिकता राखेको बताएका छन् ।


शनिवार रोल्पाको त्रिवेणी  गाउँपालिका–३ लिवाङ्गस्थित  सरस्वती माध्यमिक विद्यालयको प्रथम वार्षिकोत्सवमा बोल्दै उनले शैक्षिक जागरण दिएर हरेक  मानिसको जीवन समृद्ध बनाउने दिशामा अगाडि बढेको बताउँदै त्यसलाई निरन्तरता दिइरहने बताएका हुन् ।मुख्यमन्त्रीले रोल्पाको आफ्नो जन्मथलो रहेका गाउँपालिको विद्यालयमा बोल्दै विद्यालयलाई शैक्षिक र ज्ञान आर्जन गर्न सक्ने वातावरण निर्माण गर्न अनुरोध गर्दै त्यसका लागि प्रदेश सरकारले विद्यालयको भवन निर्माण, खेलकुद मैदान निर्माण, खानेपानी, शौचालय र आइटी शिक्षक लगायत समग्र शैक्षिक सुधार लगायतको विषयमा पूरा गरी दिने प्रतिबद्धतासमेत जनाए  ।नेपालको राजनैतिक  परिवर्तनमा  रोल्पा र रोल्पालीले पुर्‍याउँदै आएको योगदानले नयाँ नेपाल र संघीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्र निर्माण  भएको स्मरण गर्दै यसरी नै रोल्पाको गौरव गाथालाई बचाई राख्नका लागि रोल्पा जिल्लाका विकास निर्माणलाई सन्तुलन मिलाएर अगाडि बढाउने उनले आश्वासन दिए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।