आइतबार, २४ मङ्सिर २०८०
ताजा लोकप्रिय

डोटीका नौवटै पालिकामा मत गणना सुरु

शनिबार, ३१ वैशाख २०७९, २२ : २४
शनिबार, ३१ वैशाख २०७९

डोटीका नौवटै स्थानीय तहमा मतगणना सुरु भएको छ । विभिन्न विषयमा विवाद भएपछि यहाँको केआईसिंह, सायल गाउँपालिका तथा शिखर नगरपालिकामा र दिपायल सिलगढी नगरपालिकामा मतगणना सुरु हुन सकेको थिएन । अन्य गाउँपालिकाहरू जोरायल, आदर्श, बडिकेदार, बोगटान फुड्सिल र पूर्वीचौकी गाउँपालिकामा भने गए रातिदेखि मतगणना सुरु भएको थियो ।

डोटीको दिपायल सिलगढी नगरपालिकामा सर्वदलीय सहमति बिना नै मुख्य निर्वाचन अधिकृतले मत पेटिका खोलेको भन्दै विवाद भएपछि बिहानदेखि मत गणना सुरु हुन सकेको थिएन । विवाद समाधान भएपछि अहिले ७ः ३० बजेदेखि जिल्लाका दुई नगरपालिका तथा सात गाउँपालिकासहित नौवटै स्थानीय तहमा मतगणनाको कार्य सञ्चालन भएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी शङ्करबहादुर विष्टले बताए । उनले भने, “पाँचवटा पालिकामा गए रातिदेखि मतगणनाको कार्य सुरु भएको थियो, चार वटामा विवाद भएका कारण मतगणना हुन सकेको थिएन अहिले विवाद समाधान भएपछि मतगणनाको कार्य सञ्चालन भएको छ ।”

जिल्लामा एक लाख २३ हजार ५५४ मतदाता रहेकामा ७८ हजार २४९ (६४ दशमलव ३३ प्रतिशत) मतदान भएको बताइएको छ । जिल्लामा मत गणना सुरु भएसँगै नेकपा एमाले र नेपाली काँग्रेसबीच कडा प्रतिस्पर्धा हुने आङ्कलन गरिएको छ ।

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकको बारेमा

रासस
रासस

राष्ट्रिय समाचार समिति नेपालकाे  सरकारी समाचार संस्था हाे ।

लेखकबाट थप