ad
x

प्रदेश नं. १ मा ५ हजार ८६४ जनप्रतिनिधि निर्वाचित, सबैभन्दा धेरै एमालेबाट

person explore access_timeजेठ ९, २०७९ chat_bubble_outline0

प्रदेश नं. १ मा विभिन्न राजनीतिक दल र स्वतन्त्र गरी कूल ५ हजार ८६४ निर्वाचित भएका छन् । सो प्रदेशमा नेकपा (एमाले) ले प्रमुख पदमा १८, अध्यक्षमा २४, उपप्रमुखमा २५, उपाध्यक्षमा २९, वडा अध्यक्षमा ४६४, महिला सदस्यमा ५३७, दलित महिला सदस्यमा ५२३ र सदस्यमा १ हजार ६५ गरी अन्य दलभन्दा धेरै २ हजार ६८५ पदमा निर्वाचित भएका छन्।


नेपाली काँग्रेसले प्रमुखमा २१, अध्यक्षमा ४४, उपप्रमुखमा ११, उपाध्यक्षमा ३५, वडा अध्यक्षमा ५५४, महिला सदस्यमा ४३१, दलित महिला सदस्यमा ४२५ र सदस्यमा ८६६ गरी कूल २ हजार २८७ पदमा जित हासिल गरेको छ । नेकपा (माओवादी केन्द्र) ले अध्यक्षमा १२, उपप्रमुखमा ४, उपाध्यक्षमा १५, वडा अध्यक्षमा १२३, महिला सदस्यमा ५८, दलित महिला सदस्यमा १०५ र वडा सदस्यमा १७८ गरी कुल ५३५ स्थानमा निर्वाचित भएका छन्।जनता समाजवादी पार्टी, नेपालले अध्यक्षमा २, उपाध्यक्षमा २, वडाध्यक्षमा २०, महिला सदस्यमा १९, दलित दलित महिला सदस्यमा २४, वडा सदस्यमा ४५ गरी ११२ पद जितेको छ । नेकपा (एकीकृत समाजवादी) ले प्रमुखमा १, अध्यक्षमा १, उपप्रमुखमा १, उपाध्यक्षमा ४, वडा अध्यक्षमा २०, महिला सदस्यमा १५, दलित महिला सदस्यमा १७ वडा सदस्यमा ४१ गरी कुल १०० पदमा निर्वाचित भएका छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।