ad
x

‘केटाहरू हुन्, गल्ती गरिहाल्छन् नि, अब यस्तो कुरा चल्दैन’

person explore access_timeजेठ १०, २०७९ chat_bubble_outline0

 


अप्रिल २०१४ मा तत्कालीन समाजवादी पार्टीका अध्यक्ष मुलायम सिंह यादवले बलात्कारीलाई मृत्युदण्डको सजायको विरोध गर्दै ‘केटाहरू हुन् गल्ती भइहाल्छ’ भनेका थिए ।त्यसपछि मुरादाबादको र्‍यालीलाई सम्बोधन गर्दै मुलायम सिंह यादवले भनेका थिए, ‘पहिले केटीहरूले मित्रता गर्छन् । केटा र केटीमा मतभेद  उत्पन्न हुन्छ । मतभिन्नतापछि उनीहरुले बलात्कारको नाम दिन्छन् । केटाहरूबाट गल्ती हुन्छ । के बलात्कार मुद्दामा फाँसी दिने ?’त्यतिबेला मुलायम सिंहको यो भनाइको निकै आलोचना भएको थियो । मुलायम सिंहको यो भनाइलाई उद्धृत गर्दै उत्तर प्रदेशका मुख्यमन्त्री योगी आदित्यनाथले मंगलबार विधानसभामा विपक्षी दलका नेता अखिलेश यादवलाई निशाना बनाएका छन् ।राज्यमा अपराधका मुद्दाहरूमा आफ्नो सरकारको अडानको प्रशंसा गर्दै योगीले भने, ‘कुनै पनि प्रकारको अपराध अक्षम्य छ । महिला हिंसामा सरकार थप कडा छ । यो भारतीय जनता पार्टीको सरकार हो । यहाँ अपराधीहरूको बारेमा केटाहरूले गल्ती गर्छन् भनेर भनिएको छैन । दोषी जोसुकै भए पनि सहने छैन । विपक्षी नेता आफैंले कारबाही गर्छौं भन्ने स्वीकार गरेका छन् । गुण्डागर्दीको पर्यायवाची बनेका हरेक अपराधीलाई समाजवादी पार्टीले संरक्षण गर्दै आएको छ । कानुन व्यवस्थामा सुधार भएर मात्रै हामी सत्तामा पुनः आएका हौँ ।’योगीले भने, ‘आधा जनताले कानुन र व्यवस्थाको कडाइका आधारमा हामीलाई समर्थन गरेका हुन् । सरकारले अपराध र अपराधीको कुद्धामा कुनै वास्ता नगरीकन कारवाही गर्न जारी राख्नेछ ।  कसैले खुलेर अपराध गरेमा स्वीकार गरिने छैन ।’कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।