ad
x
ब्युटी पेजेन्टको नाममा बलात्कार

बलात्कार आरोपी मनोज पाण्डेले दिए ‘इन्कारी बयान’

पूर्व मिस नेपाल माल्भिका सुब्बाले पनि बयान दिइन्

person explore access_timeजेठ ११, २०७९ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । शरीर बन्धक बनाएर बलात्कार गरेको आरोपमा पक्राउ परेका सुन्दरी प्रतियोगिता आयोजक मनोज पाण्डेसँग प्रहरी र सरकारी वकिल कार्यालयले बयान लिएको छ । आठ वर्षअघि सौन्दर्य प्रतियोगिताको नाममा काठमाडौँको एभरेस्ट होटलमा बन्धक बनाएर बलात्कार गरेको आरोपमा उनलाई जेठ ७ मा प्रहरीले पक्राउ गरेको थियो ।


जिल्ला प्रहरी परिसर काठमाडौँका अनुसन्धान अधिकृत र जिल्ला सरकारी वकिल कार्यालयका प्रतिनिधिले बुधवार पाण्डेसँग बयान लिएका हुन् । कपिलवस्तु घर भएका पाण्डेले २०१४ मा मिस ग्लोबल इन्टरनेशनल प्रतियोगिता पछि आयोजित ‘सक्सेस पार्टी’ भन्दा अघि काठमाडौँको एभरेस्ट होटलमा बलात्कार गरेको पीडित युवतीको आरोप छ ।तर, पाण्डेले अनुसन्धान अधिकृत र सरकारी वलिकसँग सो आरोप अस्वीकार गरेका छन् । प्रहरीसँग उनले भनेका छन्–‘मलाई आरोप लगाएर भिडियो सार्वजनिक भएपछि प्रहरीमा हाजिर हुन खोजेको थिएँ, मैले केही पनि गरेको होइन ।’पीडित युवतीले टिकटक युजर आईडी ‘सुसिखान जाने हो’बाट जेठ ४ मा करिब ८ वर्ष अघि आफू मोडल एजेन्सी सञ्चालक मनोज पाण्डेबाट बलात्कृत भएको आरोप लगाएर भिडियो पोस्ट गरेपछि घटना सार्वजनिक भएको थियो ।अनुसन्धानबाट ‘सक्सेस पार्टी’ भन्दा अघि बलात्कार गरेर घटना सामसुम पारेको थाहा भएको अनुसन्धानमा संलग्न एकजना अधिकृतले रातोपाटीलाई बताए । प्रहरीले पाण्डेविरुद्ध शरीरबन्धक तथा मानव बेचबिखन विरुद्धको कसुरमा अनुसन्धान गरिरहेको छ ।माल्भिकाले भनिन्–‘पीडितले मलाई घटना सुनाएकी हुन्’पूर्व मिस नेपाल माल्भिका सुब्बासँग मंगलबार प्रहरीले घटनाबारे बयान लिएको छ । आफू प्रतियोगिताको कोरियोग्राफर रहेको र कार्यक्रम अवधिभर कसैले पनि दुर्व्यवहारको कुरा नगरेको सुब्बाले प्रहरीलाई बताएकी छिन् ।

मिस ग्लोबल इन्टरनेशनल प्रतियोगिता पछि आयोजित ‘सक्सेस पार्टी’मा पीडित युवती सहभागी भएको सुब्बाले बताएकी छिन् । घट्नाबारे पीडितले जानकार गराएको स्विकार्दै सुब्बाले प्रहरीसँग भनेकी छन्–‘म आफ्नै तनावमा थिएँ, पछि कुरा गरौँला भनेँ त्यसपछि पीडितले सम्पर्क गरिनन् ।’

कार्यक्रमबारे विवाद भएपछि प्रतियोगिता बन्द भएको र आफू पाण्डेले आयोजना गरेका कार्यक्रमहरूमा सहभागी हुन छाडेको सुब्बाको बयानमा उल्लेख गरिएको जिल्ला प्रहरी परिसर काठमाडौँका एकजना अधिकृतले बताए ।

पीडितले जानकारी गराउँदा पनि कानुनी कारबाहीमा सहयोग नगरेको भन्दै सामाजिक सञ्जाल प्रयोगकर्ताहरूले उनको आलोचना गरिरहेका छन् । सुब्बाले पीडितलाई सहयोग पुग्ने गरी बयान दिएको प्रहरी अधिकारीहरू बताउँछन् ।

बिहीबार दोस्रोपटक म्याद थपिँदै

जिल्ला अदालत काठमाडौँले मानव बेचबिखन मुद्दामा उनलाई ५ दिन हिरासतमा राखेर अनुसन्धान गर्न अनुमति दिएको थियो । बलात्कारमा हदम्याद नाघेको हुनाले प्रहरीले पाण्डेलाई बेचबिखन मुद्दा चलाएको छ ।

जेठ ७ बाट लागु हुने गरी अनुसन्धानका लागी अदालतले दिएको म्याद बुधवार सकिएको छ । बिहीबार दोस्रोपटक म्याद थप्न उनलाई अदालत उपस्थित गराइने जिल्ला प्रहरी परिसर काठमाडौँले जनाएको छ ।

पाण्डेविरुद्ध अर्की नाबालिगले पनि यौन दुर्व्यवहारको जाहेरी दिएकी छन् । त्यसबारे पनि प्रहरीले अनुसन्धान गरिरहेको छ । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।