ad
x
समाचार

सेन्ट लरेन्स यौन दुर्व्यवहार प्रकरण : आन्दोलन रोकेर पठनपाठन सुचारु गर्ने सहमति

फि मिनाहाको कुरा प्रिन्सिपलले नभएर आरोपी शिक्षकले भनेको पीडितकी आमाको बयान

person explore access_timeजेठ ११, २०७९ chat_bubble_outline0

आफ्नै शिक्षकबाट यौन दुर्व्यवहारमा परेकी नाबालिकाका अभिभावक, कलेज प्रशासन र विद्यार्थीले बिहीबारदेखि पठनपाठन सुचारु गर्ने सहमति गरेका छन् । बुधबार प्रहरी वृत्त गौशालामा पीडित परिवार, विद्यार्थी र कलेज प्रशासनले आन्दोलन रोकी पठनपाठन सुचारु गर्ने सहमति गरेका हुन् । 


आफ्नै विद्यार्थीलाई यौन दुर्व्यवहार गरेपछि सोमबारबाट मित्रपार्कमा रहेको सेन्ट लरेन्स कलेजका विद्यार्थी र उनीहरुका अभिभावकले कलेजका कोअर्डिनेटर जनार्दन अधिकारी र शिक्षक राजन पौडेलविरुद्ध आन्दोलन गरिरहेका छन् । विद्यार्थीले कलेजमा समेत तोडफोड गरेपछि प्रहरीले कलेजमा सुरक्षा दिइरहेको छ । यता आरोपी दुवै शिक्षकलाई प्रहरीले पक्राउ गरी अनुसन्धान गरिरहेको छ । कोअर्डिनेटर अधिकारीबाट नाबालिगहरु पटकपटक यौन दुर्व्यवहार र यौन हिंसाको शिकार बनेको भन्दै जेठ १० गते मंगलबारबाट उक्त कलेजका विद्यार्थीहरुले आन्दोलन गरिरहेका छन् । पठनपाठन नै छाडेर विद्यार्थीहरु आन्दोलनमा आएपछि विद्यार्थीको पढाई बिग्रने भन्दै कलेज प्रशासन, शिक्षक, विद्यार्थी र अभिभावक बसेर पठनपाठनलाई सुचारु बनाउने सहमति गरेका हुन् । आरोपित शिक्षकलाई कानुनी कारवाहीका लागि आवश्यक सबै सहयोग गर्ने भनी कलेज प्रशासनले प्रतिवद्धता जनाएपछि पीडित नाबालिगका परिवार र विद्यार्थीले पठनपाठनलाई सुचारु गराउने सहमति गरेका हुन् । सहमतिपछि एक पीडित नाबालिगकी आमाले आन्दोलन गरिरहेका विद्यार्थीहरुलाई आन्दोलन छाडी कक्षाकोठामा जान र आरोपितलाई कानुनी कारवाहीमा लैजाने गरी दबाव दिन आग्रह गरेकी थिइन् ।
पीडितकी आमाले भनिन् ‘प्रिन्सिपलले फि मिनाहा गरिदिन्छु भनेका होइनन् ।’मंगलबार साँझ रातोपाटीसँग कुराकानी गर्दै पीडित नाबालिगकी आमाले कलेज प्रशासन वा प्रिन्सिपलले फि मिनाहा गरिदिन्छु भनी आएको समाचारमा सत्यता नभएको र त्यहाँ बुझाईमा फरक परेको बताइन् । उनले भनिन्, ‘जब नानीले कलेजमा यस विषयमा कम्प्लेन गरिन् र कानुनी कारवाहीको कुरा उठाइन्, आरोपित शिक्षकले बाहिर हल्ला नगर्न बरु फि मिनाहा गरिदिने कुरा गरेका रहेछन् । नानीले त्यो कुरा मलाई भनेपछि मैले के फि मिनाहा गरेर अपराधीलाई उन्मुक्ति दिन खोजेको हो भनेर अध्यक्ष सरसँग कुरा गरेको थिएँ । अध्यक्ष सरले पनि अहिले गाह्रो भए पछि दिनुहोस् भनेका हुन् तर फि मिनाहा गर्ने कुरा भएको होइन । मैले त्यही कुरा छोरीलाई गरेको थिएँ, छोरीले गलत बुझेर साथीहरुलाई त्यही कुरा बताएकी रहिछिन् । खासमा कलेज प्रशासनले फि मिनाहा गरिदिने तर हल्ला नगर्ने भनेका होइनन्, आरोपित शिक्षकले चाहिँ भनेका हुन् ।’

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।