ad
x

शरीरमा भिटामिन B6 को कमी पूरा गर्न खानुहोस् यी चीज, सधैं स्वस्थ हुनुहुनेछ

person explore access_timeअसार १५, २०७९ chat_bubble_outline0

आजकाल बदलिएको जीवनशैली र खानपानका कारण शरीरमा भिटामिनको कमी हुनु सामान्य कुरा हो । भिटामिन थुप्रै प्रकारको हुन्छन् । यी भिटामिनमध्ये एक भिटामिन बी सिक्स हो । भिटामिन बी सिक्स स्वास्थ्यको लागि निकै लाभदायी हुन्छ । साथै, यसले धेरै समस्याहरू हटाउन मद्दत गर्दछ । तर भिटामिन बी सिक्सको कमी हुँदा शरीरमा विभिन्न खालका समस्या देखिन सक्छ । यसको कमीले शारीरिक र मानसिक दुवै अवस्थालाई असर गर्छ । यसका साथै यसको कमीले कपालदेखि छालासम्म समस्या निम्त्याउँछ । तसर्थ, भिटामिन बी सिक्स को कमीलाई पूरा गर्न, तपाईंको आहारमा स्वस्थ खानाहरू समावेश गर्नुपर्छ, जसले भिटामिन बीसिक्सको कमीलाई पूरा गर्न मद्दत गर्दछ । ती खानेकुरा के हुन् त, यसबारे जानकारी लिऔं ।


शख्खरखण्डभिटामिन बी ६ को कमीलाई पूरा गर्न शख्खरखण्डको सेवन निकै फाइदाजनक मानिन्छ । किनभने यसमा भिटामिन बी सिक्स, फाइबर र क्याल्सियम प्रचुर मात्रामा पाइन्छ ।

दुध

भिटामिन बी सिक्सको कमी पूरा गर्न दुध सेवन गर्नु निकै फाइदाजनक मानिन्छ किनभने दुधमा भिटामिन बी सिक्सको मात्रा पनि निकै राम्रो हुन्छ । यसको सेवनले शरीरमा भिटामिन बी सिक्सको कमीलाई पूरा गर्न मद्दत गर्छ । दैनिक रुपमा दुध सेवन गर्नाले स्वास्थ्यसम्बन्धी धेरै समस्याहरु हट्ने गर्छन् ।

गाजर

भिटामिन बी सिक्सको कमीलाई पूरा गर्न गाजरले पनि निकै सहयोग गर्छ । गाजरमा भिटामिन बी सिक्सको प्रचुर मात्रा पाइन्छ ।

केरा

भिटामिन बी सिक्सको कमीलाई पूरा गर्न केराको सेवन निकै फाइदाजनक मानिन्छ । केरामा पनि भिटामिन बी सिक्सको मात्रा राम्रै हुन्छ । केराका अन्य थुप्रै फाइदासमेत छन् ।
 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।