आइतबार, २४ मङ्सिर २०८०
ताजा लोकप्रिय

जुनमा झण्डै ४७ हजार विदेशी पर्यटक भित्रिए, युक्रेनबाट ४७ जना

आइतबार, १९ असार २०७९, १६ : ४८
आइतबार, १९ असार २०७९

जुन महिनामा मात्र विश्व पर्यटन बजारबाट झण्डै ४७ हजार विदेशी पर्यटक नेपाल भित्रिएका छन् । पर्यटन बोर्डले सार्वजनिक गरेको रिपोर्टअनुसार जुन १ देखि ३० सम्ममा विभिन्न देशहरुबाट गरी कुल ४६ हजार ९५७ जना पर्यटक नेपाल भित्रिएका हुन् । 

यस अवधिमा सबैभन्दा बढी दक्षिण एसियाली राष्ट्र, सार्क मुलुकहरूबाट २६ हजार ३० (कुल आगमनको ५५.४ प्रतिशत) भएको छ भने अन्य एसियाली मुलुकहरूबाट २ हजार ३६९ अर्थात् ५ प्रतिशत आगमन भएको बोर्डले जनाएको छ । 
यस्तै, समीक्षा अवधिमा युरोपियन मुलुकहरूबाट ४ हजार ७८७ जनाको आगमन भइरहँदा सोही महादेशबाट हाल युद्धका कारण चर्चामा रहेको युक्रेनबाट ४७ जना पर्यटक नेपाल आएको बोर्डको तथ्याङ्कले देखाएको छ ।  यस्तै, सोही अवधिमा सामुद्रिक महादेशबाट १ हजार ५४९ जना आउँदा यता अमेरिकी मुलुकहरूबाट ८ हजार ९८० जना र अन्य मुलुकहरूबाट ३ हजार २४२ जना पर्यटक हवाई मार्ग हुँदै नेपाल आएका छन् । 

अघिल्लो महिना मे मा ४७ हजार ८९३ जना विदेशी पर्यटक नेपाल भित्रिएका थिए । सन् २०२२ जनवरी १ देखि हालसम्म कुल २ लाख ३७ हजार ६६० जना विदेशी पर्यटकहरु नेपाल आइसकेका छन् । यसमा स्थलमार्ग हुँदै आउने पर्यटकको तथ्याङ्क समावेश गरिएको छैन ।

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकको बारेमा

रातोपाटी संवाददाता
रातोपाटी संवाददाता

‘सबैको, सबैभन्दा राम्रो’ रातोपाटी डटकम। 

लेखकबाट थप