ad
x
राजनीति

माओवादी बैठकमा प्रश्न : हाम्रो पार्टी पनि अमेरिकी लबीमा पुगेको हो ?

person explore access_timeअसार २०, २०७९ chat_bubble_outline0

नेकपा माओवादी केन्द्रको केन्द्रीय समिति बैठकमा पार्टीले अमेरिकालाई हेर्ने नीतिका विषयमा प्रश्न उठेको छ । पछिल्लो समय एमसीसीमा पार्टीले लिएको पोजिसन र गठबन्धन सरकारको क्रियाकलापलाई जोडेर बैठकमा अमेरिकालाई हेर्ने दृष्टिकोणबारे अध्यक्ष प्रचण्डको प्रष्टीकरण माग भएको हो ।


केन्द्रीय सदस्य तथा प्रवास समन्वय समितिका सहइन्चार्ज लक्ष्मण पन्तले माओवादी पनि अमेरिकी लबीमा पुगेको हो भन्दै प्रश्न गरे । ‘युक्रेन युद्धको विषयमा सरकारले विज्ञप्ति जारी गरेर अमेरिकाको पक्ष लियो । के हाम्रो पार्टी पनि अमेरिकी लबीमा पुगेको हो या हाम्रो परराष्ट्र नीति के हो ?’, बैठकमा पन्तले भने, ‘ असंलग्न जुन परराष्ट्र नीति हो, जुन यतिका दशकसम्म अभ्यास गरिँदै आएको छ । हाम्रै गठबन्धन सरकारले त्यसलाई तोडेको देखियो । यो विषयमा अध्यक्षबाट स्पष्टीकरण आउनुपर्यो ।’यस्तै उनले प्रवासमा लाखौँ युवाजनशक्ति रहेको भन्दै पार्टीले उचित महत्व दिनुपर्नेमा पनि जोड दिए ।  प्रवासमा रहेका पार्टीका कार्यकर्ता  सरुवा भएर नेपाल आउँदा कमिटीहरूमा सम्मानजनकरूपमा राख्नुपर्ने पनि उनले बताए । यस्तै अर्थमन्त्री जनार्दन शर्मालाई जोडेर बजेटबारे प्रश्न उठेको भन्दै  उनले यसमा अर्थमन्त्रीले वास्तविकता पार्टीलाई जानकारी गराउनुपर्ने धारणा राखे । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।