२७ वर्षका यी युवकले जागिर पाएनन्

person explore access_timeसाउन १२, २०७९ chat_bubble_outline0

२७ वर्षका एक युवकले जति गरेपनि जागिर नपाएपछि एउटा भिडियो पोस्ट गरेका छन् । चीनको डोङगुआनका यी युवक लगभग ३० वर्ष पुग्नै लागिसकेका छन् तर उनी भने बच्चा जस्तै देखिन्छन् ।


माओ सेङ आफू २७ वर्ष पुगिसकेको दाबी गर्छन् तर उनी १० वर्षको बालक जस्तो देखिन्छन् । आफ्नो उमेरभन्दा पनि कम देखिनु त राम्रो कुरा हो नि भनेर कतिले भनिरहेका छन् तर माओ यसलाई अभिशाप भन्छन् । किनभने जवान भइसक्दा पनि जागिर नपाउँदा धेरै नै सास्ती खोप्नु परेको बताएका छन् । उनले आफू जति उमेरका बताउँछन् कम्पनीले त्यसलाई मरेकाटे पनि विश्वास गरेनन् । कसैले विश्वास गरेर जागिरमा लगाइहाले पनि हेर्ने मान्छेहरुले उनलाई देखेपछि बाल श्रम गराएको भन्दै आरोप लगाउने डरले पनि उनलाई जागिर दिन अप्ठेरो माने ।माओ सेङ गत हप्ता चीनमा रातारात भाइरल भए जब उनको एउटा भिडियो दोउयिन (टिकटक) मा पोस्ट भयो । उक्त भिडियोमा ती युवकले आफ्नो उमेर बताउँदै आफूले जागिर नपाएको गुनासो पोखेका थिए । उनले हालै हृदयघात भएका पिताको उपचारमा खर्च गर्न नपाएको दुखेसो पनि उक्त भिडियोमा पोखेका थिए ।सेङको भिडियोमा धेरैले प्रतिक्रिया पनि दिएका छन् । कतिले उनलाई जागिर नदिएको भन्दै कम्पनीहरुलाई गालीसमेत गरेका छन् । तर जब उनी अनलाइनमा चर्चित भए थुप्र्रै व्यवसायीले उनलाई जागिरको प्रस्ताव राखे ।

उनले पोस्ट गरेको अर्को भिडियोमा सेङले एउटा कम्पनीको प्रस्ताव स्वीकार गरेको र बुवाको उपचारमा अब आफूले सहयोग गर्नसक्ने बताए । बुवा निको भएपछि उनले एकजना प्रेमिका खोजेर आफ्नो परिवार बसाउने इच्छा पनि व्यक्त गरे ।

माओबारे थुप्रै चिनियाँ मिडियाले समाचार बनाएपनि कुनै पनि मिडियाले २७ वर्षका उनी किन बच्चाजस्तै देखिएका हुन् भन्ने जानकारी भने दिएका छैनन् । कतिले उनको पिट्युटरी ग्रन्थीमा समस्या देखिएका कारण उनको शारीरिक विकासमा रुकावट आएको हो कि भन्ने आशंका गरेका छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।